Farby, ktoré vykúzli spokojný domov

Rozhodli ste sa po rokoch vymaľovať interiéry v domácnosti? Farby na stenách naozaj nevydrží dlhé roky a raz za čas je skutočne nutné vymaľovať. Väčšinou sa maľuje vo chvíli, keď sú steny veľmi špinavé, ohmatanú, umazané. V takých chvíľach premýšľate, po akých farbách siahnuť, akými farbami vymaľovať interiér k dokonalosti. Aby ste nesiahli po farbách, ktorých by ste neskôr ľutovali a ktoré by vás donútili vymaľovať izby v domácnosti skôr ako za pár rokov, prezradíme vám tipy na farby, ktoré dokážu vykúzliť spokojný a útulný domov. Až taká moc farieb je.

Ak ste v minulosti maľovali, potom iste viete, že zmena farby stien dokáže razom premeniť celý interiér. Poradíme vám teda farby, ktoré letia a ktoré zároveň vykúzli aj z vášho domova spokojný a útulný domov.

ružová

Ružová už nie je farbou len dievčat a dievčatiek. Už dávno to tak nie je. Dnes je ružová považovaná za farbu romantiky, zmyselnosti, za farbu vnášajúci do interiéru teplo a pokoj. V súčasnej dobe sa na ružovo vhodné pre farbenie len dievčenskú detské izby, ale celej obývacej izby alebo jedálne a spálne, ktoré majú pôsobí na prvý pohľad príjemným a milým dojmom. Avšak pozor – ružová farba má tendenciu trochu zmenšovať izby v domácnosti.

modrá

Rovnako ako ružová nie je farbou dievčat a dievčatiek, modrá nie je dávno typickou mužskú farbou. Dnes sa modrá považuje za farbu, ktorá dokáže upokojovať, či už je v tmavom alebo svetlejšom odtieni. Modrá farba je symbolom lojálnosti a dôvery, dokáže vniesť do interiéru istej sebavedomie. Ideálne bude, keď na modro natrite stene v spálni, v kúpeľni alebo v pracovni.

červená

Červená je pomerne výrazná farba, preto sa nehodí do spální, kde potrebujete farbu menej výraznú, ktorá na prvý pohľad upokojuje. Nikde sa však nepíše, že červená farba nepatrí do obývacích izieb alebo do chodieb, ktoré dokáže pekne rozžiariť. Červená je farba optimizmu, sebavedomie a vitality.