Čo ste nevedeli o čiernom korení

Jeho liečivé účinky poznali už pred dávnymi časmi. Teraz v modernej dobe, kedy máme veľa liekov, sa na ne tak trochu zabudlo a používa sa skôr ako korenie do kuchyne ako liek, čo môže byť veľká škoda.

Niekto preferuje len lieky z lekární, ale sú ľudia, ktorí ustupujú od chemických liekov a vracia sa späť k prírodnej medicíne. A týchto ľudí stále pribúda. Preto by ste o liečivých účinkoch čierneho korenia mali vedieť viac. Aké to teda sú?

Korenie vás vylieči

Čierne korenie nie je vhodný len na dochucovanie rôznych pokrmov. Slúži tiež ako liek. Napríklad odvarom z čierneho korenia sa môžete vyliečiť od angíny a tiež črevné infekcie.

V akých prípadoch možno ešte nastoliť liečivé pôsobenie čierneho korenia?

bolesť hlavy

Či trpíte častými bolesťami hlavy a už do seba nechcete vpravovat rôzne lieky, ktoré vám už rovnako nezaberajú, vyskúšajte inhalácii esenciálneho pepřového oleja. Bude prekvapení, aké účinky bude mať. Preto sa nebojte mať ho stále po ruke a v prípade potreby si k fľaštičke pričuchnúť.

trávenie

Korenie je známy aj tým, že podporuje chuť do jedla. Zvyšuje funkciu pečene a tiež samozrejme žalúdka. Je takou prírodná dezinfekciou vašich čriev. Dokáže tiež uľaviť vašim črevám od pevných látok v potravinách.

Ovšem liečba čiernym korením nie je vhodná pre každého z nás. Niekomu by mohla naopak skôr ublížiť ako pomôcť, čo teda nie je v žiadnom prípade žiaduce výsledok. Preto by si mali dať pozor, a tejto liečbe sa radšej vyhnúť, ľudia s gastritídou, anémiou a gastroenterologickými bolesťami.