Eleganciu možno vytvoriť aj z lacných kúskov

Pohodlnosť je to hlavné, na čo ženy dbajú vtedy, keď si vyberajú svoj vlastný outfit pre daný deň. Predsa len počas dňa sa musíme dobre cítiť, čo znamená, že asi nejaké lodičky na ihlách vypustíme z nášho looku. Je to najmä preto, že lodičky sú pre nás naozaj nie práve pohodlnú voľbou obuvi. Niet sa teda čomu diviť, keď ženy volia predovšetkým obľúbené tenisky, džínsy a obyčajné basic tričko ako obľúbený look, ktorý je skrátka na dennom poriadku a nikdy neomrzí. 

Niektoré udalosti, ktoré musíme navštíviť, si však vyžadujú niečo viac, než len ležérne look, ktorý je vhodný naozaj len pre obyčajné dni, kedy ideme napríklad len do obchodu. Na udalosti, medzi ktoré sa radí napríklad najlepšieho priateľa, slávnostná hostina k príležitosti zlatej svadby rodičov, ďalej taky oslava výročia s partnerom – všetky tieto udalosti potrebujú, aby sme sa na ne trochu lepšie vystrojili, pretože predsa len džínsy sa práve dvakrát nehodí. Je potrebné vytiahnuť trochu elegancie. 

Mnoho žien si myslí, že elegancia rovná sa veľké množstvo peňazí z vlastného vrecka. Avšak to nie je pravda – eleganciu možno vytvoriť aj z jednoduchých kúskov, ktoré kúpite za bagateľ v obchodoch. Len je nutné hľadať alebo naučiť sa kombinovať kúsky, do ktorých by sme eleganciu rozhodne nepovedali. 

Ako vytvoriť lacný elegantný look? 

K elegantnému looku sa môžeme dostať akokoľvek. Ak by sme sa rozhodli pre šaty, potom je potrebné dbať na to, aby to boli šaty, ktoré budú siahať minimálne ku kolenám, pretože kratšie už nie sú práve známkou elegancie, ale nevhodnosti. Takých šiat nájdeme habadej. Do päťsto korún je nájdeme napríklad v obchodoch značky New Yorker. Ak by sme túžili po trochu formálnejšie verzii, potom by sme mali nájsť úzke cigaretové nohavice, s ktorými sa teraz pretrhol vrece. V priemere je nájdeme tiež do päťsto korún. K tomu potom volíme jednoduchý top, nátelník alebo napríklad vypasované košeľu, ktorá kópiu do troch set. Lodičky alebo poltopánky sú súčasťou elegantného outfitu. To bude zrejme najdrahší položka na vašej účtenke. Šperky sa môžu voliť v bižutérii, rovnako ako kabelky, ktoré sa dajú zohnať naozaj lacno na mnohých internetových bazároch.