Poďte ľahko prejsť na jarnú módu. Tipy, ako sa aklimatizovať

Keď sa prvýkrát ozve jar, máme tendenciu automaticky odhodiť zimné kabáty a dlhé páperové bundy, ktoré boli tohtoročnú zimu veľkým hitom. Lenže aj keď slniečko láka von, v skutočnosti nie je také teplo, ako sa zdá byť. Preto je dôležité sa aklimatizovať na jarné obdobie trochu pomalšie, šetrnejšie. Poďme si prezradiť, ako na to.

Členkové topánky a tenisky na nohy

Počas chladného ročného obdobia túžime po jednom jedinom, a síce po tom, aby naše nohy zostali v teple. Keď sa však ozve jar, nie je to prvý náznak toho, že môžeme vyťahovať sandálky alebo mokasíny a zrazu si nebrať ponožky. Aby ste nenachladli sotva, keď sa teploty začnú zdvíhať, na nohy obujte členkové topánky alebo tenisky.

Obe spomínané veci sú typickým jarným trendom. Vyvarovať sa musíte iba topánkam s otvorenou špičkou, ktoré nie sú do chladných jarných rán robené.

Culottes sú skvelý prechodný kúsok

Pokiaľ by ste najradšej nosili šaty, radšej sa im tiež ešte vyhnite. Predsa len nechcete zapadnúť do postele s nádchou alebo inými zdravotnými problémami. Preto radšej stavte na culottes nohavice, ktoré sú vynikajúcim prechodným kúskom. Je to niečo medzi krátkymi a dlhými nohavicami, navyše sa k nim pekne hodia čižmy ku členkom, ktoré nie sú nijako teplé, skôr opäť hovoríme o takom prechodnom, ľahkom kúsku.

Trenčkot pre eleganciu aj pohodlie

Zimné kabáty automaticky vymieňať za ľahučké bundičky sa práve nevyplácajú, preto radšej stavte na trenčkot, ktorý je na jar úplne skvelým, efektívnym a perfektným pomocníkom. Je to prechodný, pohodlný kúsok, ktorý však vášmu outfitu dodá aj istú porciu elegancie.

V súčasnej dobe sa ponuka trenčkotov rozrastá, pretože hovoríme o jarnom trende číslo jeden. Vybrať si tak môžete z celého množstva materiálov. Za vyskúšanie stoja hodvábne modely, ktoré zahrejú a nie sú nijako mohutné čiže vizuálne pôsobia naozaj pekne.