Najhoršie módne prešľapy. Čo radšej nikdy neobliekať?

Príjemné počasie má samozrejme vplyv na výber nášho oblečenia. Napriek tomu však existujú hranice, za ktoré by sme sa nikdy nemali odvážiť. Ako sa vyhnúť faux pas?

Príliš veľa odhalenej kože je znakom módneho pekla

„Príliš veľa kože“ je výraz pre módny prešľap, ktorého sa dopúšťajú páni aj dámy. Na bežné dni by ste mali mať vždy dostatok módnych kúskov od Blauer USA alebo Twinset, ktoré vám umožnia ich pekne kombinovať. Ak nosíte top s výrazným výstrihom, nekombinujte ho s minisukňou. Ak máte na sebe ultrakrátke šortky, ako vrchný diel si oblečte tričko s krátkym rukávom. Príliš odhalené modely vždy vyzerajú nevkusne a do sveta módy rozhodne nepatria.

Kam ideme?

Každá príležitosť si vyžaduje špecifické oblečenie. Inak sa obliekame na športový zápas, inak na záhradnú párty. Vždy zvážte, kam vlastne idete, a potom vytvorte individuálne módne kreácie. Ak máte v jeden deň viacero podujatí, nebojte sa vziať si viacero oblekov. Oblečenie je určite lepšia voľba, ako prísť niekam úplne nevhodne oblečený.

Farby, farby, farby

Ak to nie je priamo váš umelecký zámer, mali by ste sa rozhodnúť pre umiernené farebné kombinácie. Vždy platí, že výrazný prvok by mal byť doplnený pokojnými základnými farbami. So vzormi a textúrami je to veľmi podobné.

Šperky všade, kam sa pozriete

V prípade oblečenia, v ktorom sú už použité farby, by ste mali šperky vyberať len veľmi striedmo. Tieto kúsky sa hodia skôr na oživenie monochromatického oblečenia, t. j. oblečenia v jednej farbe. Ak je váš outfit už dosť odvážny, nechajte šperky doma.

Súhlasí tento trend so mnou?

Niektorí ľudia sa zaujímajú o najnovšie módne trendy. Potom sa však musíte zamyslieť nad tým, či im oblečenie skutočne pristane. Je strih v súlade s tým, čo vám vyhovuje? A čo farby? Sú lichotivé?

Niektoré módne prešľapy sa dajú ľahko odstrániť.