Ako regenerovať vlasy po namáhavom lete?

Leto sme si užívali všetci, ako to len bolo možné. More, bazén, slniečko … To všetko k letu patria, ale ako sú na tom vaše vlasy? Slaná voda z mora a chlór z bazéna k tomu ostré slnko. Čo si budeme nahovárať. Vaše vlasy po celú tú dobu trpeli. A tak je treba im to oplatiť a podať im prvú pomoc. 

Blížiace sa jeseň dá vlasom opäť zabrať. Preto je treba vlasy zregenerovať. Nemusíte sa ale obávať toho, že pôjdete vykúpiť drogérii. Všetko čo budete potrebovať, nájdete v kuchyni! Prezradíme vám, aké suroviny sú najlepšie pre vytvorenie domácej masky. Tieto suroviny potom môžete rôzne kombinovať a vytvoriť si ideálnu masku pre vaše vlasy. Pokiaľ máte vlasy veľmi zničené, treba masku použiť aj 3x týždenne. 

vajcia 

Vďaka vysokému obsahu lecitínu, je vajce základ vlasovej kozmetiky. Aké sú jeho účinky? Dodá vašim vlasom objem a lesk, posilní vaše vlasy a hydratuje a očisťuje vlasovú pokožku. 

jogurt 

Jogurt je vynikajúcim prírodným a čistiacim prostriedkom. Vyrovnáva pH pokožky hlavy a tiež ju uchováva zdravú. 

banán 

Má skvelé hydratačné účinky. Vďaka vysokému obsahu draslíka, sacharidov a vitamínov A, B a C je to zdravá bomba pre vaše vlasy. 

citron 

Ten odstraňuje prebytočný maz a obnovuje rovnováhu kyselín na povrchu kože. Takže ak vás trápi lupiny a mastné vlasy je pre vás citrón užitočný pomocník. 

pivo 

Je bohatý zdroj vitamínu B, horčíka, železa, fosforu a medi. Cukor čo pivo obsahuje, pomáha uzatvárať kutikuly vlasu, tým sú vlasy podstatne lesklejšie. Pivo musí mať izbovú teplotu a je dobrá nechať ho odstáť. Pivo nechajte pôsobiť 3 minúty a potom ho zmyte šampónom.