Štrasburg, klenot Francúzsko …

Iba pár kilometrov od nemeckých hraníc leží mesto Štrasburg. Často býva mylne považované za časť Nemecka, čo Francúzi, ktorým mesto skutočne patrí, ťažko nesú. Sú na svoj klenot náležite pyšní. Štrasburg je totiž významným politickým a historickým centrom. Svoje sídlo tu má hneď niekoľko dôležitých európskych inštitúcií. Štrasburg vám ale ponúkne Mohe viac ako exkurzie do miest spojených politickým systémom. Toto mesto je dokonale reprezentuje lásku k životu, zmysel pre estetiku, dôležitosť tolerancie a oddanosť umenia. Skrátka a dobre je Štrasburg kúzelným kúskom Francúzska, ktorý vo vás zanechá veľa silných spomienok. 

Do ulíc … 

Prejdete Ak sa ulicami Štrasburgu, budete prekvapení, všadeprítomnou čistotou. Na zemi sa nepovaľuje hromada odpadkov, injekčných striekačiek a šupiek od banánov. Mesto je čisté a pôsobí tak veľmi harmonicky. Ak sa na zemi objaví nejaký neporiadok, behom chvíle je na mieste buď aktivista brániace životné prostredie, alebo pracovník mestskej upratovacie čaty. 

K starým budovám majú miestni obyvatelia úctu. S nevkusnými a vulgárnymi čmáranice na stenách sa teda nestretnete. Pokiaľ už na chodníku nájdete nasprejované nápis, nejedná sa o egoistický podpis alebo sprosté výrazy, ale o heslá typu „Carpe diem!“, Citáty významných osobností, ktoré nabádajú k mieru, láske a pokore. 

Obyvatelia a turisti tu sebavedome nosia to, čo je im pohodlné a v čom sa cíti dobre a sami sebou. Nečakajte teda upäté kancelárske odevy. Farebnými postavičkami sa to tu len tak hemží. Nápadité outfity potom inšpirujú veľa návštevníkov. 

Nuda? Na tú môžete zabudnúť. Nemáte zrovna žiadny konkrétny plán? Nezohnali ste vstupenky na koncert alebo do divadla? Nevadí! Stačí sa pozastaviť na rohu živšie ulice alebo a námestia a môžete si z kultúrnych zážitkov vyberať. Pouličné hudobníci, herci, tanečníci … Tí všetci sú tu pre vás, pri povedaná urobiť váš deň neobyčajným. 

Toto mesto je ďalšou ukážkou francúzskej jedinečnosti a šarmu. Tak na čo čakáte? Príďte si pre svoj kúsok Francúzsko tiež vy!