Disney

Kto by nemiloval roztomilé animované postavičky z dielne Walta Disneyho! Rastie na nich hneď niekoľko generácií a slabosť majú pre nich aj tí, ktorí na týchto roztomilých rozprávkach nevyrastali. Dielne Walta Disneyho by však neboli, keby samotná tvorca týchto večných rozprávok nevytrval a nezniesol hromadu odmietnutie, ktorá ho na ceste za vysnívaným cieľom sprevádzala. Ona však vytrval a práve vďaka tejto vytrvalosti dnes poznáme animované rozprávky tak, ako ich poznáme. 

Predovšetkým deti milujú tie najrôznejšie rozprávky. Každá v sebe totiž nesie určité posolstvo, ktoré sa deťom musia oznámiť už v skorom veku, aby si ich vôbec zapamätali. To, že láska víťazí nad akýmkoľvek zlom a že všeobecne dobro je vždy to hlavné, čo premôže zlé sily, to nás nenaučili len rozprávky, ktoré nám čítali mamičky, ale prevažne aj tieto, ktoré vytvoril ten čarovný pán Walt Disney. Deti najmä milujú rozprávky o levím kráľovi, kde si uvedomujú, aká je láska medzi otcom a synom. Pesničky vždy sprevádza každú správnu rozprávku a práve vďaka piesňam sa stávajú také rozprávky absolútne unikátne. Prevažne dievčatá milujú tie o princeznách, ako je napríklad kráska a zviera, kde konečne spoznali, že na vzhľad sa nemá človek pozerať, pretože dôležité je to, čo je vnútri. Samozrejme by sme takých rozprávok mohli vymenovať stovky, pretože tieto rozprávkové dielne naozaj fantázii medze nekladú. 

Ovšem Disney nie je len odkaz na animované rozprávky, ale aj na módnu značku, ktorá je sprevádzaná práve motívy z týchto rozprávok. Deti sa teda môžu pýšiť obľúbenými postavičkami na tričkách, šatách alebo inom kúsku oblečenia. Navyše rodičia veľakrát prinúti deti, aby sa obliekali, keď si môžu vziať práve nejakú časť oblečenia, ktorá nesie potlač rozprávky. Chlapci na seba berú podobu najrôznejších hrdinov v podobe princa, ktorý zdieľa s nimi obľúbené pyžamo. Dievčatá naopak dávajú prednosť už spomínaným princeznám, pretože predsa každá by sa raz chcela stať práve ňou. Disney teda nielen ukáže rozprávkový svet, ale tiež sa spoločne s touto značkou do rozprávkového sveta úplne ponoríte.