Dkny

Donna Karan New York – skrátene DKNY. Značka, ktorá si vybudovala svoje veľké meno nielen v Spojených štátoch amerických, ale aj po celom svete. Najskôr sa jednalo iba o odevné spoločnosť, ktorú založila Donna Karan v roku 1988. Módna návrhárka túžila len po tom, aby sa jej oblečenie dostalo medzi ľudí, po tak veľkom úspechu, ktorý ju čakal, naozaj netúžila. Rovnaký skrátený názov dala potom prvému butiku v New Yorku, kde predávala iba svoje oblečenie. Inšpirovala sa svojou dcérou Gabby a pokúšala sa zapáčiť sa cieľovej skupine zákazníkov.

Nemala v úmysle zapáčiť sa všetkým, pretože nikdy sa nikto všetkým nezavďačí. Toho si bola vedomá, a tak sa teda rozhodla vo svojich kolekciách kombinovať predovšetkým pohodlie a luxus. Akýkoľvek dizajn, ktorý utvorila, mal začínať a končiť iba na zákazníkovi. Preto sa zo začiatku išlo o naozaj originálne kúsky, ktoré mohol mať len jeden človek. V roku 1996 vstúpila so svojou firmou na burzu a o päť rokov neskôr ju zakúpil francúzsky módny dom, ktorý k oblečeniu pridal aj naozaj trendy hodinky, s ktorými sa teraz môže pýšiť nejedna žena či muž.

Keďže sa práve hodinky stali tými, vďaka ktorým sa stala táto značka obľúbenou, mnoho ľudí sa pýta, prečo sú tieto hodinky tak skvelé. Je to najmä kvôli tomu, že svojím vzhľadom sa nepodobajú žiadnym iným kúskom, a tak sa teda zákazníci môžu pýšiť naozaj originálnymi kúskami, ktoré nie sú podobné žiadne iné značke, Vyvarujú sa tak nepríjemnému porovnávanie, ktoré sa skrýva predovšetkým v tom, že si hodinky budú ostatné pliesť s inými značkami. Vďaka svojej nadčasovosti sú si navyše klienti istí, že hodinky využijú častejšie ako len raz. Ide naozaj o skvelú tvorbu, ktorá je v kurze každú sezónu v každom ročnom období a počas každého výstrelku módy. Móda vás teda nikdy nemôže prekvapiť, že by snáď udala, že takéto hodinky nemôžete mať. Tento nadčasový kúsok schvaľovala, schvaľuje a tiež bude schvaľovať.