Domáce farbenie vlasov – na čo si dať pozor?

Každá žena chce byť rozhodne stále krásna. Niet sa čomu diviť, keď sa potom čo mesiac vydáva ku kaderníčke, aby sa nechala ostrihať, prípadne aj nafarbiť. Potom však ženy zavítajú aj na manikúru a pedikúru a zrazu vidíme, že peňaženka v sebe nenesie skoro nič a že sa u nej prejavujú známky anorexia. Na to je naozaj potrebné si dať pozor, pretože predsa len kozmetické úpravy nás nemôžu dostať do finančných tiesňou. Chce to niečo obmedziť. Možno nechty, ale tie si nikdy nebudeme môcť tak dokonale urobiť doma, ak nemáme cvik a potrebné vybavenie práve na tvorbu gélových či iných nechtov. Asi sa pre tentokrát musíme rozhodnúť pre kaderníčku.

Strihanie nie je rozhodne nutné čo mesiac, ak však netrpíte svojimi vlasmi natoľko, že je potrebné naozaj čo mesiac chodiť strihať končeky vlasov, aby ste ich udržali takzvane „nažive“. Ostatne čo sa týka farbenia – to zvládneme aj v pohodlí domova. Pre rad žien je to jednoduchšie riešenie, ktoré stoja menej a navyše nezaberie toľko času. Počas farbenie si totiž môžeme urobiť mnoho iných vecí v domácnosti, kdežto u kaderníčky si len rozprávame o veciach, ktoré nie sú vôbec podstatné. Pri domácom farbení by sme si však mali dávať na niečo pozor.

Nepresahujte farbou!

Pri farbení sa mnohým ženám stáva, že presiahnu s farbou, a tak sa bohužiaľ musí niekoľko dní potýkať s tým, že majú na čele škvrny po farbe, ktoré bohužiaľ nejdú tak ľahko zmyť. Ostatne v tomto prípade môžeme tejto nepríjemnosti predísť. Je nutné si dať pozor na to, aby sme pred farbením natreli veľa mastnú mastičkou pleť okolo vlasov – stačí namazať tesne v miestach, kde nám tvár prechádza vo vlasy. Keď potom presiahne, farba sa nádherne zmyje obyčajnou mokrou špongiou. Ak by to však nešlo tak dobre, skúste napríklad odličovač, ktorý farbu zmyje dokonale. Pri konečnom farbení potom dbajte na to, aby ste začínali u končekov, kde sú najviac znateľné odrasty.