Čo o nás povedia ústa

Predpokladá sa, že oči sú zrkadlo ľudskej duše. Ale ústa a pery nie sú menej veľavravné než oči. Ich tvar, hrúbka, veľkosť a koža jasu otvorene hovorí o vytrvalosti a slabosti, zmyselnosti, tvrdosti a bláznovstvo a ľudskej márnosti. Staroveké čínske príslovie hovorí: ľudia, ktorých ústa sú úzke, kontrolujú svoj rozum hlavou, zatiaľ čo ľudia s širokými ústami ho riadi srdcom. Staroveký grécky filozof Aristoteles poukázal na vzťah medzi tvarom pier a vnútornej energie človeka. Naše babičky sú koľkokrát schopné na prvý pohľad odhadnúť charakter človeka. 

Ľudia dedí svoje charakterové črty po svojich rodičoch 

A ak sa naučíme „čítať“ z tvárí ľudí, ľahšie budeme preplávať životom. Zdržanlivosť v emóciách, maska láskavosti a obetavosti, sladký úsmev môže skrývať hnev a podlosť. Než sa dostaneme k tomu dobre spoznať osobu, je vhodné, sa na to pozrieť z vonka, keď je uvoľnený a netuší, že je niekým skúmaný. Ústa a pery sú otvorenejší. 

Určiť povahu pier 

Pootvorené ústa, ochabnuté pery často hovorí o slabosti charakteru, ale je tiež charakteristický pre mnoho kreatívnych ľudí, romantické povahy, možno týmto ľuďom dôverovať. Jasný vzor liniek pier, stlačené kúty, okolo pier svalového napätia – charakteristické pre ľudí so silnou osobnosťou, ktorí sú schopní prevziať zodpovednosť, ale niekedy sú nevrlí a neznášanlivý voči ostatným. 

veľkosť úst 

Ústa sa líšia veľkosťou. Bez ohľadu na tvar úst, môžu byť malé, stredné alebo veľké. Rozdiely závisí aj na členstvo v určitej krajine. 

Veľká pusa – človek je unáhlený, náchylný k zlým rozhodnutiam. Ale sú tiež nezávislí a odvážni, veľkorysý, otvorená komunikácia a schopnosť ísť proti všetkým, obhajuje princípy a chráni slabé. Ľudia s veľkými ústami bývajú veľmi zhovorčiví a chcú hovoriť, bez toho aby počúvali druhým. Často majú zlý vzťah s rodičmi a so staršími ľuďmi, pretože sa im nepáči riadiť sa pokynmi, neznášajú kázanie. 

Malé ústa – ľudia dlho premýšľajú a radí sa s každým, než sa pre niečo rozhodnú. Sú hrabivý, opatrní, nerozhadzuje peniaze. Muži s malými ústami sú zhovorčiví, emocionálne, nepríjemní, ale za túto maskou koľkokrát skrývajú triezvy rozum a logiku. Ženy s malými ústami sa zdajú naivné a bezmocné, opak býva pravdou. 

Stredne veľké ústa naznačujú harmonický vzťah vlastností charakter a neprítomnosť extrémov