Čím vyššia podrážka, tým lepšie alebo čo je nutné mať v botníku

Ak chodíte často nakupovať, iste ste si všimli toho, ako sa za posledné mesiace zmenili vitríny mnohých obchodov s obuvou. Namiesto krásnych lodičiek a klasických tenisiek mnohých farieb sa na hlavnej pultíky dostali topánky s vysokou podrážkou. Máme na mysli nielen tenisky alebo poltopánky, ale aj sandálky alebo nazouváky, ktoré majú tak vysokú podrážku, že v nich ženy musia chodiť rovnako opatrne ako na klasických ihlách. Rovnováha je teda na mieste. Na druhú stranu vysokú podrážku ocenia ženy či páni menšieho vzrastu, ktorí sa tak nebudú cítiť ako najmenší tvorovia na svete. 

Napodiv sa práve vyššia podrážka stala obrovským hitom, ktorý, ako sme spomenuli, oceňujú predovšetkým ľudia menšieho vzrastu. V botníku ale nechýbajú ani ľuďom vyššieho rastu, ktorí sú radi, že sa môžu vyhnúť lodičkám. Najmä k spoločenským outfitom sa museli obúvať len lodičky, aby nohy nevyzerali kratšie či pevnejšie. Avšak vďaka tomu, že sa vlani ukázali svetlu sveta poltopánky s vyššou podrážkou, sa aj k elegantným lookům môže obuť aj pohodlnejšie obuv, ktorá nohy krásne zoštíhli, spevní a predĺži. 

Aj keď je pri nosení týchto topánok nutná rovnováha, tak sú neoddeliteľnou súčasťou našich šatníkov. Nezáleží na tom, či si zaobstaráte poltopánky, sandálky, nazúvaky alebo aktuálna hit, ktorým sú tenisky na vysokej podrážke. Stále budete in a s touto obuvou nešliapnete vedľa. 

Keď nemilujete vysoké podrážky 

Samozrejme sa môže stať, že vysoké podrážky zrovna nebudete milovať, či už z akéhokoľvek dôvodu. Je to pomerne pravdepodobné, veď pre niekoho to môže byť obrovský gýč, s ktorým nevyjde na ulici. V tomto prípade však nezúfajte, pretože sú aj iné trendy, ktoré tento rok musíte mať v botníku. 

Tohtoročné trendy v bodoch: 

  • lesklé tenisky sotrblietajúcimisa aplikáciami 
  • zlaté,striebornéalebo medené nazouváky 
  • športovénazúvaky známych značiek 
  • chlpaténazouváky 
  • minimalistické sandálky sminimálnymmnožstvom pásikov a prúžkov