Vyberáte ponožky? Stavte na tie pravé

Ponožky sú dnes dôležitou súčasťou nášho oblečenia. Je jasné, že do otvorenej obuvi sa príliš nehodí, ale keď máme obuv uzavretú, sú takmer nutnosťou. Ako a podľa čoho vybrať tie pravé? Pozrite sa na niekoľko dôležitých tipov, s ktorými nešliapnete vedľa.

Veľkosť ponožiek

Nielen topánky majú svoju veľkosť. Aj ponožky sa môžu líšiť tým, na akú veľkú nohu sú určené. Je jasné, že sa líšia dámske a pánske ponožky. Rovnako tak môžu mať rôzne čísla, ktoré značia ich veľkosť. Nenechajte sa zmiasť prípady, keď ponožky svoju veľkosť nemajú. Aj to sa môže stať. V takom prípade sa jedná o univerzálnu veľkosť, určenú na bežne veľkú nohu.

Výška ponožiek

Tá sa dnes rieši viac ako kedykoľvek predtým. Čo je aktuálne trendom? Mať ponožky čo možno najnižšie. Výsledkom má byť snaha o to, aby v topánke nebolo takmer vidieť. Svojou výškou tak často nemusí dosahovať ani členky. Pokiaľ nechcete ísť cestou súčasných trendov, nutné to nie je. Naopak môžete zvoliť aj ponožky vyššie. A je jedna situácia, kedy je to dokonca žiadané. Na tú sa o chvíľu pozrieme.

Materiál ponožiek

Ten má veľký vplyv ako na pohodlnosť, tak napríklad aj na ochranu vašich nôh, alebo aj na to, aby vám nezapáchali nohy. Dnes je na výber celý rad rôznych materiálov a pokiaľ sa na ne pozrieme bližšie, tak jasne dominuje trojica uvedená nižšie. Vzhľadom na vlastnosti odporučíme iba prvé dve. O aké možnosti sa jedná?

  • Bavlna
  • Bambusové vlákno
  • Umelé materiály
  • Vzhľad ponožiek

Pokiaľ si beriete oblek, je jasné, že ponožky by mali byť čierne, bez akéhokoľvek vzoru. Čo ale v prípade voľnočasového oblečenia? Tu môžete experimentovať a skúsiť vtipné ponožky. Také, ktoré budú mať zaujímavú potlač. To je práve onen dôvod, prečo nerešpektovať súčasné štandardy v podobe dĺžky. Nebojte sa svoje ponožky naopak ukázať a vďaka potlači zaujať svoje okolie. Rozhodne si môžete byť istí, že budete počuť mnoho pochvalných reakcií.