Montura

Značku Montura priviezol do Českej republiky nadšený športovec, ktorého šport a turistika zasiahli už od jeho raného detstva. A tým je možná popísané všetko. Ak vám ponúkne outdoorové oblečenie kto, kto sa vonku v prírode a na horách, často v nekomfortním a škaredé, počasie plné, zimy, vetra a dažďa pohybuje ako ryba vo vode, jednoducho mu veríte. Ten, kto zažil funkčnosť oblečenie Montura na vlastnej koži v krutých podmienkach hôr, ktoré sa vás nepýtajú, či ste pripravení, presne vie, čo vám ponúka. Možno si sami spomeniete na časy minulé, kedy sme boli neskonale vďační za teplákovú súpravu vhodnú na šport. Nejaké funkčné vlastností ale úplne nemala. 

Inovácia a funkčnosť 

Všetky športové produkty vrátane športového oblečenia sa dočkali mnohých zmien. Úplne sa napríklad zmenili materiály aj ich dnes prvotriedne vlastnosti. Keď si Dominik Zlý prvýkrát vyskúšal prvý kus oblečenia od značky Montura, boli to nohavice Vertigo light. Neznáma značka Montura ho svojimi vlastnosťami jednoducho nadchla. Síce sa jednalo o funkčné oblečenie, ale toto bolo tak ľahké a jeho strih bol tak dômyselne riešený, že absolútne umožňoval voľný a príjemný pohyb. Ak sa na svojich cestách vydáte do mnohých lokalít rovnako ako on, uvidíte talianskej obchody v Passo Tonale a v Santa Catarine aj v mnohých iných miestach, ponúkajúci produkty Montura. U nás ale dlho boli nedostupným tovarom. Do šatníkového arzenálu si postupne Dominik pridal bundu Skisky jacket a mnoho ďalších produktov. Ich vlastnosťami bol doslova fascinovaný. 

Prvý obchod so značkou Montura 

Dovoz produktov Montura do Českej republiky sa zrodila v roku 2014 a s priateľmi Dominik usúdili, že sa naozaj jedná o správny nápad. Rozšíriť náš trh o tento kvalitný druh tovaru, ktoré uspokoja dopyt tých najnáročnejších užívateľov, sa proste vyplatilo. Prvý obchod so značkou Montura vznikol po návšteve talianskej vzorkovne. Odtiaľ si opäť odniesol ďalšie skvelé kúsky od značky Montura. Na jar roku 2015 rozhodla návšteva veľtrhu v Mníchove. Štát sa dovozcom pre Českú a Slovenskú republiku už netrvalo dlho. Po hektickom období plnom vyberanie kolekcií a rokovania s dodávateľmi bol otvorený showroom. Kamenná predajňa pre ľudí z okolia s možnosťou nákupu kvalitné značky bola rozšírená o e-shop. Montura, to je oblečenie proste pre všetkých. 

Viac informácií o značke a nákup produktov priamo od oficiálneho distribútora pre Českú a Slovenskú republiku nájdete na webe www.monturashop.cz