Ako si to urobiť doma útulnejší?

Stále sa vám zdá, že ten váš domov nie je úplne tak domov? Proste tomu niečo chýba, aby to pôsobilo útulne a vyžarovalo z neho to správne teplo domova. A už ste vyskúšali záclony a závesy? 

Je pravda, že trendom je mať vzdušný a ľahký byt. Najvyššie poloprázdny, ale taká záclona so závesom dodá bytu či domu ten správny nádych. Môže vám doladiť interiér, ale plní aj tú praktickú stránku. Vďaka záclonám a závesom nepôjde tak ľahko vidieť dovnútra a pomôžu vám stlmiť zvuky z ulice. 

Ako vybrať? 

K dobrému výberu je základom správna dĺžka a šírka. Dajte si teda záležať pri meraní okna. U dĺžky si ujasnite, kde má záclona končiť. Môže končiť ako nad radiátorom či parapetom, alebo siahať až na zem. To záleží čisto na vás. Pri výbere záclony máme dva druhy, po ktorých môžeme siahnuť. Prvým je záclona metrákové. Pri tejto záclony je daná dĺžka a vy si vyberiete iba vami určenú šírku. Druhou možnosťou sú záclony s rozmermi už určenými, táto záclona má aj zahnuté okraje teda ju stačí iba zavesiť. 

Pri výbere závesov si musíme dať pozor, aby záves zakrýval tak dĺžku, tak i šírku záclony. Teda v prípade, že budete záves zaťahovať a používať ako zatemnenie. 

Vďaka ozdobnému závesu môžete buď podporiť súčasný štýl interiéru, alebo ho oživiť alebo dať všetkému poľných iný nádych. Tu je to opäť na vás a vašom výbere. Dbajte aj na kvalitnú látku. Na výber nám trh toho ponúka mnoho. Od ľahkých priesvitných látok až po tie hrubé, ktoré takmer neprepúšťa svetlo.