Ako si majú ženy vyberať topánky pre široké lýtka?

Ženy, bojujete so svojimi širokými lýtkami? Je pre vás ťažké zohnať vhodné čižmy na jeseň a zimu? Nezúfajte. Na rozdiel od minulých rokov výrobcovia už berú do úvahy aj vaše požiadavky. Existujú dokonca špeciálne čižmy určené priamo pre XL lýtka. Ako si vybrať tie najvhodnejšie?

Pracky a šnurovanie rozširujú

Zvoľte čižmy opatrené na zadnej strane polohovateľnými prackami, pásky alebo šnurovaním. Takéto topánky výborne hodí k rifliam, ktoré bez problémov zasuniete dovnútra. Bude to vyzerať poriadne sexi a muži na vás určite nechajú oči. Ďalšou možnosťou, ako rozšíriť obvod okolo lýtka u čižiem do džínsov, sú elastické pásy vsadené do zadnej časti vŕšku topánky. Vždy sa riaďte zásadou, že modré rifle dobre doplní vyššiu hnedé čižmy. Tieto dve farby spolu príjemne ladia a pripomínajú westernový štýl. Ak chcete elegantné kozačky na prechádzku do mesta, vyberte si tie s hornou elastickou časťou v podobe vsadiek s pružnými úplety či gumou. Rozšírenie môže byť naozaj veľké, pojme aj napríklad aj obvod lýtok 54 cm. Báť výbere zimných topánok sa vďaka tomu nemusíte ani ak ste baculka.

Čierna vždy zoštíhľuje

Ak potrebujete lýtka opticky zúžiť, siahnite po topánkach na podpätku. Dokážu vždy predĺžiť nohy. Najvhodnejšie farbou je čierna, ktorá vždy zoštíhľuje. Ak potrebujete ovšem topánky pre bežné nosenie do práce, ideálne sa hodí hnedá. Dajú sa zohnať aj čižmy s celou vrchnou časťou strečovou. Užšie lýtka skryjú, sa silnejšími lýtkami sa roztiahnu. Ide preto o absolútne univerzálny model. V minulých rokoch prišli do módy čižmy, ktoré sú ďalším riešením problému s objemnými lýtkami. Určite už chápete, že gumáky nie sú len obuvou do dažďa, ale aj svojbytným luxusným doplnkom, ktorý v kombinácii so správnym outfitom vyzerá neuveriteľne šik. Nemusí byť len klasicky jednofarebné, znesú aj veselšie motívy.