Trendy pánska obuv

Panuje názor, že muži sú ochotní minúť za topánky toľko, ako dámy za luxusnú kabelku. A je to pravda, páni preferujú vysokú kvalitu, nie kvantitu. Pri výbere topánok, by nemala byť cena určujúce, nie všetko čo je módne je kvalitný. Pohodlie nadovšetko – rovnako ako pri nosení tak pri objednávaní. Preto je o internetové obchody taký obrovský záujem. Z pohodlia svojho domova si vyberiete všetko, čo potrebujete. Poväčšine do troch dní máte tovar doma. A ak je niečo v neporiadku máte 14 dní nato objednávku nepoškodenú vrátiť. Výber špičkovej pánskej obuvi je veľký, môžete zvoliť formálne i neformálne topánky, klasické či štýlové podľa najnovších trendov, v širokej palete farieb. 

Rozdelenie pánskej obuvi – spoločenská, vychádzková, športové 

Tu nie je potrebné hľadať veľkú vedu – mokasíny, klasické poltopánky, celé členkové topánky, sandále a papuče. Ale ani v tomto sortimente nie je núdza o módne výstrelky, kde sa používa netradičný materiál a štýl vrátane efektné kombinácie farieb. Jeden čas bola ohromne populárny pánska obuv s kontrastnou farbou na zvršku topánky alebo podošve, nosili sa aj výrazne farebné šnúrky do elegantných topánok. 

Spoločenská pánska obuv 

Elegantná a štýlová spoločenská obuv sa vyrába kompletne z pravej kože vrátane zvršku, vnútornej výstelky a podošvy. Komfortné nosenie prináša aj pánska obuv z jemnej syntetiky a s gumovou podrážkou s hladkým prípadne lakovaným povrchom. Špica topánok môžu byť zúžené či majú perforovaný vzor, nechýba voskované okrúhle šnúrky a osem dierok na šnurovanie, tým je spoločenská pánska obuv charakteristická. Typická farba je čierna, hnedá, tmavo-modrá, ale aj béžová a šedá, ktorá sa nosí v letnom období. 

Vychádzková pánska obuv 

Ide o najbežnejší pánsku obuv, lebo je určená na každodenné nosenie. Táto obuv je o mnoho pohodlnejšie, vďaka mäkšie podrážkou a širšie špičke, používa sa okrem plochých šnúrok aj suchý zips. Vychádzková pánska obuv je ušitá z jedného alebo z rôzne kombinovaných materiálov, s výrazným prešitím. Kombinujú sa aj farby. Do tejto kategórie sa radia sandále, papuče a mokasíny, ktoré nadobúdajú na popularite. 

Športová pánska obuv 

Jednotlivé druhy športu si žiadajú špeciálne k tomu určenú obuv. Vyrábajú sa z textilu alebo pravej kože, topánky sú veľmi mäkké a komfortné, určené do náročnejších podmienok. Bez ťažkostí ich môžete nosiť celý deň. Preto sa nemožno čudovať, že si športovú obuv páni obľúbili aj na bežné nosenie do mesta.