Ako sa stať vysokou?

Keď vidíte na ulici vysokú štíhlu ženu, s krásnymi dlhými nohami, pristihnete sa, že na ňu pozeráte, tak trošku so závisťou? Hovoríte si, prečo práve Vy ste tiež nebola obdarovaná aspon pár centimetrami naviac? Prečo zrovna Vy sa musíte neustále trápiť na vysokých podpätkoch, nepohodlných lodičkách, ktoré vás neustále niekde tlačí, aby ste tú vysnívanú výšku nejako dohnala! Ale tak ako kúzelníci používajú optické klamy, tak aj my môžeme oklamať okolia a opticky si centimetre pridať. Stačí zvoliť to správne oblečenie! 

Áno je to tak! Vďaka pár kúskom zo svojho šatníka a tej správnej kombinácii, môžete vyzerať ako vysoká modelka. A to bez podpätkov a pľuzgierov na nohách. Tu pár typov ako na to! 

dlhé šaty 

Ak si myslíte, že keďže ste menšieho vzrastu, tak si tieto šaty nemôžete dovoliť, mýlite sa. Neváhajte a tieto maxi šaty si bežte vyskúšať, a budete milo prekvapená. Treba ale zvoliť model, ktorý je pod prsiami zúžený, alebo má pásik či stuhu. To vytvorí efekt vysokého pása a opticky vás predĺži. 

Nemusíte byť ako kanárik 

Aj keď je leto a človeka to láka do rôznych farebných kombinácií, treba vyskúšať aj outfit v jednej farbe. Oblečenie v jednej farbe, nech už si zvolíte čiernu, hnedú alebo červenú, je to jedno. Zvoľte tú, v ktorej sa cítite dobre a sadne k vašej pleti. Oblečenie rovnakej farby potom vytvorí optickú priamku, ktorá navodí dojem vyššej postavy. 

vysoký pás 

Že doma nemáte žiadnu sukňu či nohavice s vysokým pásom? Obrovská chyba, ktorú treba rýchlo napraviť. Ak ide o sukňu, nohavice a teraz v lete to môžu byť aj kraťasky je celkom jedno. Podstatné je, aby pas začínal už pod rebrami. Tým docielime efektu predĺženia. 

Bez desiaty ani na krok! 

Iste si každý z nás pod pojmom desiata predstaví, ako sedával v škole v lavici a o veľkej prestávke si pochutnával na poctivej desiatu od mamičky. Kto by na toto mohol zabudnúť! 

Ale pozor! Teraz máme na mysli úplne iné desiaty. Desiaty, ktoré vám naštartujú metabolizmus, zaženú hlad, a alebo prípadnú chuť na nejaké to maškrtenie. Tak ako sa hovorí, raňajky sú základ dňa, tak desiata je urýchľovač v boji s prebytočnými kilami. Toto „mezijídlo“ vám nedovolí mať hlad, a tým tiež zabráni telu schovávať si prípadnú zásobu.