Čaje sú zázraky pre naše telo

U mnohých domácností začína deň skvelú raňajkami a čajom. Lenže tí, čo chcú schudnúť, sa čaji nejakým divným spôsobom vyhýbajú. Prečo to tak je? Čaje nie sú vôbec škodlivé, len musíte vedieť, kedy aký druh máte konzumovať. Samozrejme deň začínajte vodou s citrónom pre naštartovanie metabolizmu, ale následne sa vôbec nevyhýbajte potrebe vypiť si obľúbený čaj. Len si ho samozrejme neslaďte. Keď mu sa snažíte schudnúť, osvojte si niekoľko základných pravidiel, ktoré sa s konzumáciou čaju spája. Jedná sa predovšetkým o znalosť rôznych druhov čajov, ktoré sú pre naše telo naozaj vynikajúce a ktoré majú isté blahodarné účinky – tiež okrem iného pomáhajú aj pri chudnutí. Nejedná sa však len o zelený čaj, ktorý je akousi náhradou miesto kávy, pretože v sebe tiež nesie kofeín. Je to síce skvelá voľba, ktorá by sa mala piť najmä dopoludnia, a to vždy pol hodinu pred hlavnými jedlami, ale existuje aj rad ďalších čajov, ktoré sú pre chudnutie naozaj senzačný. Aké to sú? Ste zvedaví? Potom čítajte ďalej. 

Už ste sa zoznámili s Pu-Erh? 

Tento čínsky kráľ je hotový mág! Ak máte problémy s nadváhou, tento čaj je pre vás jasnou voľbou. Jeho účinky sú totožné so zeleným čajom, ale má takú veľmi zvláštnu príchuť. Ide si na ňu však zvyknúť vďaka pravidelnej konzumácii. Ak si však myslíte, že tento čínsky kráľ pomáha len s nadváhou a obezitou, mýlite sa. Ocenia ho tiež ten, kto sa neustále bije s cholesterolom a nemôže ho znížiť. Zlý cholesterol sa však po pravidelnom pití Pu-Erh rýchlo zníži na požadovanú hranicu a následné tučné jedlo, ktoré by za zvýšením cholesterolu stálo, budete tráviť absolútne ľahšie a rýchlo. 

Zoznámte sa s bylinkovými čajmi 

Samozrejme hotovými kúzelníkmi sú tiež tie čaje bylinné, ktoré v sebe skrývajú nielen pomoc pri chudnutí, ale tiež nám často pomôžu aj s inými problémami a chorobami. Konkrétne k chudnutiu sa však odporúča bylinka alchemilka, ktorý si buď môžete vypestovať na záhradke, alebo si ho koniec koncov môžete kúpiť už v kvetináči v kvetinárstve. Pomáha totiž skvele pri odvodňovaní a vo svojej kredenci by ho mala mať každá žena, pretože zaručene pomôže nielen pri migréne, ale aj pri menštruácii.