Ako sa chrániť pred chorobami a nachladnutím?

S príchodom chladnejších dní sa spája tiež príchod prechladnutí a rôznych chorôb. V súvislosti s chorobami a nachladnutím sa neustále hovorí o tom, ako sa pred zdravotnými ťažkosťami chrániť. Keďže sa každý človek chce vyvarovať chrípkovej epidémii, pretože každý človek nechce utrpieť nádchu alebo dostať kašeľ, snaží sa skutočne sa chrániť pred baktériami a vírusmi. Prezraďme si taky niekoľko fígľov a tipov na to, ako sa chrániť pred chorobami a nachladnutím.

Ostatne spýtali sme sa lekárov na to, čo odporúčajú na zlepšenie imunitného systému, respektíve ako sa čo najlepšie chrániť pred vznikom chorôb a prechladnutia. Drvivá väčšina lekárov sa zhodla na tom, že prevencia začína pri umývaní rúk. Najmä ak jazdíte pravidelne v mestskej hromadnej doprave by ste mali ruky pravidelne umývať po príchode domov, v metre alebo električke sa totiž drží baktérií najviac a sídli skutočne všade – aj na záchytných tyčiach. Ostatne bolo dokázané, že najviac vírusov a baktérií sa drží v úplne všedných predmetoch, ktoré človek používa každý deň. Baktérie tak nájdeme v klávesniciach, tiež na počítačových myšiach alebo na kuchynských potrebách.

Ako si správne umývať ruky

Aj keď si človek hovorí, že umývanie rúk nie je nič ťažké, existuje dokonca technika správneho umývania rúk. Tá spočíva v tom, že si najskôr zložíme všetky prstienky a náramky, ktoré nám na rukách sídli. Môžu byť totiž pôvodcom mnohých mikroorganizmov a nečistôt. Potom si umyjeme ruky vodou, použijeme tekuté mydlo a najskôr si umyjeme prsty, dlane, nikdy nezabúdame na priestory medzi prstami a na samotné prsty. A potom len mydlo zmyjeme z rúk.

Keď navštevujete zdravotnícke zariadenia

Keď mu sa chystáte do nemocnice alebo do iného zdravotníckeho zariadenia, je navyše nutné si ruky následne ošetriť ešte dezinfekciou. Nezáleží na tom, či bude dezinfekcia v podobe gélu alebo roztoku. Ten sa už ani nemusí osušovať.