Ako nosiť krásnu čiapku

A to je tu! Mráz, sneh a silný studený vietor, ktorý sa vám dostáva pod kožu. Áno, to je zima. Aby sme týmto nepríjemným pocitom zabránili, je potrebné sa do tohto počasie dobre obliecť, a ako hovoria naše babičky, nohy a hlava musí mať teplo.

Preto je treba zaobstarať si kvalitnú obuv, teplé ponožky a čo hlavne? No predsa nejakú tú krásnu čiapku, ktorá splní ako funkciu okrasnú tak i tú praktickú. Tento rok patrí zimná móda hlavne pokrývkam hlavy. A to je tiež jeden z mnohých dôvodov prečo si nejakú zaobstarať. Či ale stále váhate, pretože vás trápi, že si čiapkou môžete zničiť účes alebo že vám vôbec nepristanú. Zahoďte tieto myšlienky za hlavu. Čiapky pristane všetkým, len treba vedieť ako na to.

Ako teda na to?

Ak ste čiapku na hlave nemala už pekných pár rokov. Skúste začať pomaly. Ideálne je to pletená zimná čelenka. Dnes je veľmi moderný a nájdete ju v mnohých prevedeniach. Vždy je ale potrebné držať sa základného pravidla. Tým pravidlom je to, že vlasy vždy patrí pod čelenku, a na to je treba myslieť.

Ak máte krátke vlasy, vždy sa snažte, aby vám z čiapky vykukovala aspon ofina.

Či ste romantické duše, nesmiete si nechať ujsť barety. U týchto čiapok si s účesom nemusíte lámať hlavu. Nechajte vlasy voľne rozpustené či v ležérnom pletenom vrkoča.

Existujú tiež čiapka s otvorom na cop, tento variant sa určite bude hodiť tým, ktoré e bez copu jednoducho nezaobídu. Vďaka otvoru sa vám cop nezničí a aj po zložení čiapky bude stále krásny.