Aké sú pre ženu v prechode rizika

Nikto z nás nemládne a každú z nás raz prechod čaká. Čo za úskalia života na nás čaká? Treba sa na to pripraviť a vedieť, ako eliminovať riziká. Predsa len bude v ohrození ako naše postava, tak psychika. Pre ženu a vlastne aj jej blízke okolie to nemusí byť práve šťastné obdobie.

Tieto faktory možno minimalizovať správnym jedálničkom. Ako na neho?

Toto obdobie u žien začína väčšinou od 43. až po 55. rokov. Kedy to u koho vypukne, sa nikdy nevie, každá to máme inak. V tomto čase ženy často priberajú a to väčšinou v oblasti bruška. Ak si hovoríte, že vás sa to netýka, že s váhou problémy nemáte, nech zjete čokoľvek, mýlite sa. Toto priberanie je väčšinou otázka hormónov. Takže aj vás sa tento problém môže týkať.

Soľ a cukor je nepriateľ

Toto určite pozná každý. Vyhýbaj sa cukru a soli, to je základ všetkých diét. V tomto období si dokážete, že to tak naozaj je. V tomto období na tom záleží snáď úplne najviac. Preto sa vyhýbajte sladkostiam, slaným údeninám ako nikdy predtým. Počítajte s tým, že chute sa vám budú striedať pomaly ako v tehotenstve. Hormóny totiž pôjdu na plné obrátky. Samozrejme je potrebné vyhýbať sa aj sladkým nápojom.

Čo najlepšie jesť

V prechodu treba na svoj jedálniček dosť dbať. Konzumujte suroviny, čo obsahujú mnoho fotogenů, vitamínu B12, E, kyseliny listovej, omega-3 mastných kyselín.

Preto si nakúpte potraviny ako sú napríklad ryby, morčacie mäso, rôzne strukoviny, orechy, hovädzie mäso, špenát, banány a tiež tofu a sóju.