V lete jedine na vodné bicykle! Kde sa ponúka?

Letné horúce mesiace nás neopúšťajú, čo znamená, že sa stále pokúšame o to, aby sme vymysleli nejaké aktivity, vďaka ktorým dokonale zabijeme voľný čas. Predsa len leto skončí skôr, než začalo, preto nie je čas strácať čas. Váľať sa v pohodlí domova môžeme počas skorých rán v inom, v trochu sychravějším počasí, kedy sa nám nebude chcieť von, pretože bude skrátka pršať. V lete by sme mali využiť každú chvíľku voľného času, aj keď práve nie sme na dovolenke. Takúto dovolenku si môžeme vytvoriť aj len počas víkendu, kedy neviete, ako ho stráviť. Pokiaľ bude naozaj krásne, potom by ste mohli vyjsť treba na obľúbená prírodné kúpalisko alebo do prírodných rezervácií, kedy si požičiate treba lodičky alebo šlapadlá. Kde sa ale lodičky či šlapadlá požičiavajú?

• Po Vltave v Prahe

Vodné bicykle sa stala veľmi populárny najmä v hlavnom meste, kde doslova denne kopa turistov a obyvateľov Prahy nasadne na také stroje a pokojne celé popoludnie strávia na vode. Síce voda nepatrí práve k tým najčistejším, napriek tomu je prechádzka poháňaná vlastným motorom to najlepšie, čo sa môže počas preslneného víkendu stáť. Takáto vodné bicykle si môžete požičať trebárs v historickom centre Prahy na Slovanskom ostrove alebo napríklad na pražskom Smíchove. Možno ich zohnať aj na Starom Meste, kde sú aktuálne najlacnejšie.

• Jazero Chmelař

Keď mu sa vydáte kempovať, potom by ste sa rozhodne mali rozhodnúť pre kempovanie pri mestečku Úštěk. Práve tam sa dajú požičať nielen vodné bicykle, ale tiež aj lodičky. Prejsť sa potom následne môžete na obrovskej vodnej ploche, kde sa dokonca aj príjemne vykúpete. Okolo sú dve piesočné pláže a veľké množstvo ubytovanie nielen v stanoch, ale taky v chatkách. Pre zaujímavosť: jazero vzniklo zatopením oblastí príznačné Chmelař, ale zažeňte myšlienku, že by ste sa snáď mali kúpať v pive – kdeže! Len voda tu na vás čaká, ale tá v lete dokonale postačí.