Aké miesta si nenechať na Bali ujsť?

Ľudia v súčasnej dobe mieria za exotikou, pretože skrátka chcú spoznať iný svet, inú kultúru a zároveň si skvele oddýchnuť na slniečku za príjemnej teploty. Medzi vôbec najatraktívnejšie destinácie patrí Bali, kde je to napokon aj veľmi lacné. Pokiaľ aj vy mierite na toto miesto, prezradíme vám niekoľko miest, ktoré si tu nenechať ujsť. Zatiaľ čo niektoré sú známejšie, iné nie sú tak známe, čiže sa tu nestretnete s takým množstvom turistov.

Keď budete na polostrove Bukit

Bali môžeme rozdeliť na niekoľko polostrovov, z ktorých každý má čo ponúknuť. Ak sa budete nachádzať na polostrove Bukit, vymotáte sa z ulíc rušného veľkomesta a užijete si tu bezpochyby skvelý surfing.

Pokiaľ budete mať chvíľku, vydať sa môžete napríklad k Uluwatu Temple, čo je chrám na útese, kde cestu bude spríjemňovať obrovské množstvo opíc. Odporúčame sem zamieriť hlavne pri západe slnka, ktorý tu má zvláštne kúzlo. Okrem toho stojí za navštívenie aj pekná pláž s neuveriteľným výhľadom Pantai Tegal Wangi.

Keď budete na ostrove Nusa Penida

Že vaše kroky smerujú skôr na ostrov Nusa Penida? Toto miesto je jednoznačne jedným z najobľúbenejších medzi turistami, preto sa pripravte na väčšiu masu turistov. Sem sa jazdí hlavne za nádhernými plážami a útesmi, ktoré len tak niekde neuvidíte. Vo vnútrozemí sa potom nachádzajú krásne miestne dedinky, v ktorých vás prekvapí milosť a otvorenosť miestnych.

Keď budete na Ubudu

Rad turistov to láka aj do vnútrozemia Bali, konkrétne do historického a zároveň aj kultúrneho centra Ubud. Človek tu strávi aj niekoľko dní, pretože zoznam toho, čo tu vidieť, nemá konca. Počas dňa sa môžete kochať tunajšími trhmi, navštíviť Saraswati Temple alebo Campuhan Ridge Walk.

Jedným z najobľúbenejších turistických cieľov je Monkey Forest, čo je les, ktorý doslova okupujú opice. Človek medzi nimi môže voľne chodiť a pozorovať ich.