Zariaďujeme izbu pre teenagera krok po kroku

Každý rodič dospievajúceho dieťaťa dobre vie, koľko času trávia deti počas dňa vo svojej izbe. Je pre ne dôležité, aby ich izba odrážala ich osobnosť a aby sa v nej cítili príjemne, preto pri zariaďovaní izby počúvajte ich názory. Základom miestnosti musí byť samozrejme dostatočne veľká posteľ s kvalitným matracom, ktorá by však mala slúžiť výlučne na spanie. Výber posteľnej bielizne, vankúšov a prehozu nechajte na dieťa.

Miesto na oddych a vzdelávanie

Na oddych počas dňa si do izby zaobstarajte sedací vak alebo skladacie kreslo. Sú mimoriadne pohodlné, variabilné a ponúkajú dieťaťu priestor na hranie hier, prezeranie sociálnych sietí alebo nerušené čítanie. Budú sa používať aj pri všetkých návštevách, ktoré sú pre tínedžerov na dennom poriadku. Na trhu je množstvo variantov a dizajnov, z ktorých si tínedžeri určite vyberú to, čo sa im páči.

Každé školopovinné dieťa musí mať vhodný priestor na štúdium. Písací stôl, ideálne so zásuvkami, do ktorých si môžu uložiť zošity alebo iné školské potreby, ergonomická stolička a lampa sú absolútnou nevyhnutnosťou. Veľmi praktické sú stoly a stoličky s nastaviteľnou výškou, aby sa prispôsobili rastúcim deťom. Na stole sú organizéry a stojany na písacie potreby a pod stolom sa nachádza odpadkový kôš.

Tínedžeri, najmä dievčatá, majú tendenciu nosiť veľa oblečenia a začínajú viac dbať o svoj vzhľad. Preto do ich izby umiestnite priestrannú šatníkovú skriňu so zrkadlom. Moderným riešením sú teleskopické šatníkové stojany alebo vešiaky, ktorých výhodou je väčšia prehľadnosť a menšie riziko pokrčenia oblečenia. Zrkadlo si potom môžete zaobstarať samostatne a umiestniť ho na blízku stenu.

Nech má posledné slovo

Poslednou oblasťou, ktorá nesmie chýbať v izbe tínedžera, je miesto pre jeho koníčky, či už maľuje, hrá na gitaru alebo cvičí. Na to sa hodia úložné koše, skrinky alebo police, kde si môžu uložiť svoje veci a udržiavať v miestnosti väčší poriadok. Konečnú výzdobu nechajte na dieťa. Možno si bude chcieť na stenu zavesiť plagáty svojej obľúbenej kapely alebo si zaobstarať malé koberčeky, v každom prípade tieto drobnosti zvýraznia jeho štýl.