VAGABOND

Stalo sa to v šesťdesiatych rokoch. Protesty a najrôznejšie demonštrácie obrátili svet takmer na nepoznanie a práve vtedy sa rozbehol príbeh švédskej značky Vagabond. Od tých rokov totiž bolo možné snáď všetko, preto aj kolekcia topánok mohla jednoznačne preraziť. Najskôr sa začínalo iba s obuvou pre mužov, kedy samotné sídlo spoločnosti bolo v slnečnej Taliansku. V roku 1994 sa však spoločnosť presídlila späť do Švédska a celou svoju stratégiu, ako dobyť obuvnícky trh, úplne zmenila. Pod touto značkou sa už v súčasnosti skrýva kolekcia obuvi ako pre mužov, tak pre ženy. Charakteristické prvky sú skryté v špecifickom dizajne a hlavne vo vysokej kvalite, ktorá určite nenájdete u kadejaké značky topánok. Teraz sa spoločnosť stala tou, ktorá ročne vyrobí takmer dva milióny párov topánok. Tie sú následne distribuované do viac ako tridsiatich krajín celého sveta.

Obuv je teda to, na čo sa spoločnosť zameriava. Ženy určite zaujme najmä preto, že ponúka prevažne elegantnejší formu obuvi, a tak sa môžete spoľahnúť, že v tomto ohľade nájdete úplne všetko, po čom túžite. Budete tiež vždy moderné, pretože samotná výroba sa samozrejme orientuje podľa najnovších kúskov módy. Preto teda napríklad členkové topánky s gumou na bokoch nie sú žiadny problém. Páni určite ocenia kvalitnú prácu a prepracovanosť, pretože aj tá je vo voľbe obuvi naozaj dôležitá.

S príchodom jarného obdobia je nutné zmeniť každý šatník. Zimné kúsky by mali ísť bokom. Do popredia by sa však mali dostať tie druhy topánok, ktoré sa pre dané obdobie naozaj hodí. Tenisky sú teda základom. Mnoho ľudí sa na ne teší, pretože sa jedná o veľmi praktickú a hlavne pohodlnú obuv, s ktorou sa vždy pred zimným obdobím veľmi ťažko lúčime. Lenže následné stretnutie na jar je na nezaplatenie. Nezabudnite si ale pre túto jar zaobstarať niečo nové, napríklad práve tenisky značky Vagabond. Osviežiť botník kvalitnými kúsky nie je predsa nikdy tak úplne zlé rozhodnutie.