MERRELL

Vlastniť kvalitné oudoorovou obuv nie je dodnes ľahké. Zohnať ju sa radí k oveľa ťažšie úlohám, než napríklad vyšplhať veľmi vysoký kopec. A práve s touto problematikou sa chceli mužovi menom Clark Matis, John Schweizer a Randy J. Merrell vysporiadať. To sa im podarilo v roku 1981, kedy si spoločne vytýčili cieľ, a síce vyrábať naozaj kvalitnú obuv za dostupné a prijateľné ceny. O dva roky neskôr prišla prvá várka tejto turistickej obuvi a v neskorších troch rokoch sa práve časť zvaná Randy J. Merrell osamostatnila a vrátila sa k svojej pôvodnej profesii, a síce k výrobe špecializované obuvi. Spoločnosť nazvaná podľa neho Merrell onedlho oslávila úspech, a to predaj dvadsaťpäť tisíc párov topánok.

Následne bola značka kúpená a samotná výroba bola presunutá do Ázie, kde sa znížili ceny, a vzrástol predaj. Počas deväťdesiatych rokov sa stala značka naozaj populárna a v roku 1997 bola predaná súčasnému majiteľovi. Wolverine world wide, terajší vlastník podniku, ponuku rozšíril o ľahší obuv, ktorý bola vhodná nielen na túry, ale aj na bežné nosenie. Pokračovala ukážka produktov v detských veľkostiach, a tak sa nie je čomu diviť, keď sa obuv stala veľmi predávanou takmer v sto päťdesiatich krajinách sveta. Aj v súčasnosti sa topánky radí k tým najvyhľadávanejším.

Merrell je totiž známka unikátu a kvality. Tí, ktorí milujú túry a radi sa prechádzajú do hôr a podobne, určite prídu na kĺb tejto obuvi. Doslova je nadchne, pretože sa jedná o fantastické topánky, ktoré sa prispôsobí každému terénu. Môžete ich zohnať v prijateľnej cenovej relácii, preto aj táto skutočnosť vám hrá do kariet.

Keď mu ste teda milovníkmi hôr a patríte do skupiny nadšených turistov, ktorí často podnikajú výlety či výstupy, kúpte si kvalitnú obuv. Na túto outdoorovú kvalitu sa zameriava, už toľkokrát spomínaná, firma Merrell, ktorá patrí k jedničkám vo svojom odbore.