GEOX

Kvalitnú obuv? V roku 1995 ešte málo zohnať. Preto sa rozhodol Talian Mario Moretti Polegato túto situáciu zmeniť. V tom roku sa rozhodol založiť spoločnosť nazvanú Geox ( „geo“ z gréckeho slova znamenajúci krajiny, ďalej „x“ ako symbol nové technológie). Tento podnik začal vyrábať veľmi kvalitnú obuv, ktorá spočívala v Mariove myšlienke spočívajúci v tom, urobiť pomocou švajčiarskeho armádneho noža dierky do podrážok topánok. Práve tieto diery mali spôsobiť to, aby boli topánky trošku priedušnejšie. Obuv sa nosila veľmi pohodlne, a tak sa teda rozbehla táto výroba. Patentovaný systém membrán, ktoré sú v topánke umiestnené práve tam, kde sa noha najviac potí, tak znamenala veľký úspech a popularita značky Geox od tej chvíle len rástla.

Nielen, že sa značka zameriava na obuv, ale tiež je v jeho repertoári napríklad dámske, pánske i detské oblečenie. Predovšetkým bundy sú to, čo nájdete v týchto kategóriách najviac. Ceny sa pohybujú v rádoch tisícov korún.

Keď mu túžite po pohodlnom looku, jednoducho vyberte tenisky, ktoré sú veľmi štýlové. Ak túžite po farbičkách, siahnite po tých farebnejších, ak vás láka predovšetkým najnovšie módne výstrelok, rýchlo obujte tie so zlatou či striebornou farbou. Potom len zvoľte jednoduché džínsy, vhodný top a komfortné outfit je na svete. Ak by ste zatúžili po voľnejšom štýle, ktorý by dal viac vzduchu vašim nôh, prejdite k balerínkam. Geox ponúka naozaj akýkoľvek druh obuvi, a tak si príde na svoje snáď každý. Naviac sa jednotlivé kúsky dajú naozaj skvele kombinovať, preto sa nie je čomu diviť, že sa stala práve táto značka jednou z najpredávanejších nielen na slovenskom trhu.

Ak by ste snáď túžili po zhrnutí, čo sa u tejto skvelej talianskej veľmi kvalitné značky dočkáte, jednoznačne nebudete sklamaní. Predaj sa zameriava predovšetkým na topánky, ale tiež sa stretnete s dámskym, pánskym, ale aj s detským oblečením.