THE NORTH FACE

Turistické túry a výstupy do hôr sa stávajú čoraz viac populárne a nachádzajú si naozaj veľa tých, ktorí sa do takého dobrodružstva radi pustia. Práve pre tieto prírodné nadšencov bola založená spoločnosť nesúca názov The North Face, ktorá sa špecializuje na výrobu a predaj outdoorového oblečenia. Všetko začalo roku 1968 v San Franciscu v Kalifornii. Názov sa odvíja od severného svahu hôr (práve preto North Face) na severnej pologuli, ktoré sú všeobecne známe svojím obtiažnym výstupom. Preto sa firma špecializuje na extrémne podmienky. Práve pre nich teda vyrába to najlepšie a najkvalitnejšie oblečenie, ale i vybavenie. Keďže je medzi nami veľká kopa horolezcov, lyžiarov, snowboardistov, turistov i atlétov, rýchlo sa vyšplhala k tým najlepším značkám na trhu. Dodnes je na trhu veľmi žiadaná, pretože tieto adrenalínové športy sa stávajú čoraz viac populárne.

Spoločnosť sa teda nezameriava len na oblečenie, ktoré je určené pre extrémne podmienky, ale tiež vyniká najmä vo vybavení, ktoré je u takýchto športových aktivít veľmi dôležité. Preto sa nie je čomu diviť, keď v ich ponuke nájdete kúsky, ako sú topánky či batohy.

Keďže sa jedná o turistické vybavenie, na módne trendy sa moc nepozerá. Ovšem módne nadšenci si prídu na svoje, pretože kúsky sú robené v nadčasovej podobe. Bundy sú nielen kvalitné a praktické, ale tiež sú veľmi vkusné. Nielen, že značka The North Face ponúka veci v turistickom zameranie, ale tiež sa stretnete s kúskami, ktoré sú vhodné na bežné nosenie. Preto sa možno značke zvýšila popularita – tak širokú ponuku neponúka len tak niekto.

Aby sme si to však zhrnuli – na čo sa teda môžete tešiť u stále populárnej značky The North Face? Predovšetkým na kvalitné dámske i pánske outdoorové oblečenie, ktoré je určené do extrémnych podmienok. Na svoje si ale prídu aj tí, ktorí nie sú práve nadšenci týchto športových aktivít, ako je lezenie v skalách či túry na vrcholky hôr. Oblečenie je totiž určené aj pre každodenné nosenie.