ASICS

Keď už túžite po športovom vybavenie a oblečenie, tak potom jedine siahnite po skvelej značke Asics. Táto japonská značka bola založená roku 1977, avšak spoločnosť pôsobí na trhu už od roku 1949. Pôvodne sa jednalo iba o výrobu obuvi. Tá firme tiež priniesla prvé veľké úspechy. Ďalšie úspechy ale spôsobilo rozšírenie ponuky, a to práve o športové potreby a oblečenie.

Asics sa teda zameriava predovšetkým na outdoorovú športovú módu. Ji si obľúbia najmä tí, ktorí milujú túry do hôr či prechádzky do prírody. Vďaka veľmi kvalitnej obuvi totiž dosiahnuť absolútne skvelého zážitku, pri ktorom bolesť nôh na ne len tak nepríde.

Vždy, keď sa púšťate do takých športových aktivít, ako je práve horolezectvo alebo turistika, musíme dbať na to, aby sme boli dobre vybavení. Správna výbava je totiž základ, preto musíme dbať na správne oblečenie. Bundy a nohavice sú jasnou podmienkou, ak cestujeme v inom ročnom období ako v lete. V lete sa stretneme s odľahčenými topy a šortkami. Nejedná sa však o správnej odetí, ale väčšina ľudí sa nechce potiť v legínach alebo v iných dlhých nohaviciach. Je ale nutné, aby ste dbali predovšetkým na pohodlie, ale aj na to, že tak hory, tak príroda v sebe nesie veľa úskalí, ktoré vás môžu niekedy prekvapiť. S kraťasy sa len ťažko vyhnete odřeným kolenám.

Ovšem prevažne topánky sú to, na čo by sme sa mali zameriavať. Ako u iného športu, tak u turistiky a horolezectva je správne obutie podmienkou. Nohy musia byť veľmi kvalitný a pevný základ. Keďže sa celé telo opiera svoju ťarchou do nôh, musíme ich správne vybaviť. Základom je pevná podrážka, ktorá drží nohu v správnej polohe. Ďalej je nutné dbať aj na výšku obuvi. Aj členky totiž musí byť trošku zahalené. Vyvrtnutý členok je jednou z najčastejších zranených. Aj jemu sa z časti môžete vyvarovať s dobrou obuvou.

Keď mu ste teda milovníkmi presne takého adrenalínu a prírodné krásy, dbajte na správnu výbavu. To najvhodnejšie oblečenie a obuv získate len s kvalitnou značkou Asics, ktorá sa na výrobu aj predaj týchto vecí zameriava.