PRINCE

Všetko začalo obyčajnou myšlienkou Boba McClura v garáži, kde po prvýkrát vynašiel prvý nahrávacie stroj. Podľa mesta Princeton ho pomenoval skrátene Prince. Po siedmich rokoch (konkrétne v roku 1977) prišiel na trh s novým vynálezom, a síce s modelom The Graphite. Roku 1986 uviedla značka Prince na športové trh raketu Magnesium Pro, s ktorou Pete Cash vyhral tenisovú súťaž Wimbledon. O dvanásť rokov neskôr s raketou rovnakej značky vyhráva tentoraz Jana Novotná túto prestížnu súťaž. Svojim úspešným a predovšetkým kvalitným vybavením si značka Prince našla na trhu svoje čestné miesto a po toľkých vyhratých turnajoch si vyslúžila taktiež označenie jednička vo svojom odbore. Dodnes sa jedná o tú najlepšiu značku športového vybavenia, ktorá je na trhu dostupná.
Mimo športové vybavenie sa spoločnosť zameriava na obuv. U športu je nutnosťou mať kvalitné obutie, pretože nohám dávame v každom prípade riadne zabrať, či už robíme tenis alebo beh. Poctivá podrážka je teda základom. Teraz sa ale začína firma rozbiehať aj v oblasti dámskeho, pánskeho i detského oblečenia. V súčasnej dobe však ponúka len malý sortiment športového oblečenia. Jedná sa ale o kvalitné kúsky, ktoré sa hodia do šatníka každého športovca.

Keďže je teraz na trhu veľa verzií športovej obuvi i oblečenie, je ťažké rozoznať, či sa jedná o kvalitný alebo menej kvalitné kúsky. Preto sa často spletieme a kúpime si síce dobre vyzerajúci, ale úplne nefunkčné tričko či nohavice. Chybami sa však človek učí. Poučenie by malo byť teraz najmä v tom, aby sme si nabudúce kúpili niečo zo sortimentu úspešnej značky Prince.

Športové oblečenie však nie je to, čím značka zabodovala na trhu. Jedná sa predovšetkým o topánky, na ktoré sa špecializuje. Kvalitné obutie ocenia najmä športovci, pre ktorých sú tieto produkty určené. Konečne si stopercentne užijú skvelého behu či iné športové aktivity.