Snehovo biela čipka

Spodná bielizeň má dnes už veľa farieb. Ale tou najzákladnejšie a tiež najobľúbenejší je stále biela. Ženy ju majú z jednej stránky veľmi rady, ale z tej druhej je veľmi nepraktická. Časom sa nám stane, že nám to kedysi snehovo biele prádlo skôr pripomína šedú myš. A úprimne, vďaka tomu už stráca svoje čaro a skôr než luxusne pôsobí omšelé.

Prečo biela?

Prečo si ženy obľúbili práve bielu, keď vie, ako je nepraktická? Je to jednoduché, skvele sa hodí pod akékoľvek oblečenie a je to znak jemnosti a čistoty. Čo my ženy máme rady. Iné voľba ako krásne biele čipkované prádlo jednoducho nie je.

Čo teda robiť, aby sme bielu udržali stále ako novú?
Táto otázka nás napadá už pri samotnom nákupe, ale jednoducho nemôžeme odolať. Máme teda par tipov, ako na tú pravú bielu a to bez chémie. Tieto suroviny máme každý doma. Tak prečo to neskúsiť?

Ocot ako bielidlo

Ak sa spýtate svojej babičky, určite tento trik bude poznať. Ocot má mnoho skvelých a užitočných vlastností. Odstraňuje zápach a funguje skvele aj ako dezinfekcia. K tomuto bielenie budeme potrebovať 2,5 litra vody a 300 ml octu. Vodu dáme prevariť a potom pomaly prilejeme ocot. Takto pripravenú vodu nechajte trocha vychladnúť. Keď bude voda vlažná, pridajte bielizeň a približne 7 hodín ho nechajte odmočiť. Potom bielizeň vyperieme.

Soľ a citrón

Ak využijete soľ a citrón na bielenie bielizne, určite neoľutujete. Stačí zmiešať šťavu z menšieho citróna a dve lyžičky soli. Vznikne nám pasta, s ktorou bielizeň vyperieme (ručne). Potom bielizeň dáme do práčky a vyperieme bežným spôsobom