Slamené klobúky ako hit tohtoročného leta

Tohtoročné leto prinieslo rad nevšedných módnych kúskov, ktoré možno pamätáme z čias predchádzajúcich. Móda je v poslednej dobe veľa lenivá a vymýšľať niečo nové sa jej práve dvakrát nechce, preto sa nie je čomu diviť, keď na pultoch obchodov aktuálne narážame na také kúsky, ktoré sú nám nejako povedomé a to preto, že sme ich mohli nosiť ako deti alebo že je nosila mamka, keď bola mladá a keď sa s tatkom stretla na diskotéke pri nestarnúcich hitoch Míši Davida.

Ak ste aktuálne v obchodoch videli celú radu slamených klobúkov, potom nad nimi ale nekrčte nos, pretože v čase vášho mladosti sa jednalo o kúsky, ktoré ste neradi nosili. Dnes si ich kúpte, pretože práve bez takého slameného klobúka sa na dovolenke nezaobídete!

Klobúky sa však stali v poslednej dobe súčasťou našich šatníkov. Je to akýsi boom v móde, ktorý očaril úplne všetky. Na jar a v lete sa nosí klobúky pevné, ale teraz cez leto sa opäť ukázali v rôznych prevedeniach a farbách aj slamené klobúky, ktoré sú naozaj univerzálne a skvelé. Bez nich sa na dovolenke opravu nezaobídete, tým si môžete byť istí.

Aký veľký voliť, akú farbu či veľkosť?

Problémom u rady klobúkov je to, že nám nesedí veľkostne. Väčšina je totiž trochu väčšie, preto ich necháme ležať v obchode, ale väčšinou sa stane, že nám žiadny klobúk nepadne presne. Preto si radšej kúpte o trochu väčší kúsok, ku ktorému si zvnútra do toho švu prišijete treba suchý zips alebo inú látku, ktorá nepôjde vidieť, ale vďaka ktorej vám bude klobúk sedieť úplne presne.

Avšak ak sa pýtate, aký veľký by mal byť, potom to nechajte na sebe. Záleží na vás. Výhodou tohtoročných módnych slamených klobúkov je to, že sú štýlové vo svojej veľkej forme, ktoré sa hodí hlavne na pláž, ale aj s nimi môžete zaujať na výlete, kedy si kúpite tak veľký klobúk, ktorý je vo veľkosti klobúku, ktoré nosil Michael Jackson.

A ak sa chcete poradiť s farbou, potom dominujú prírodné verzie. Zle neurobíte ani s obľúbeným bielym klobúkom alebo napríklad s bordó farbou, ktorá je dnes veľmi obľúbená.