Škandinávske bývanie spestrite nádychom Japonska

Žiť nielen v štýlovom, ale tiež útulnom bývanie, ktoré nebude chýbať štipku luxusu. Presne to sú požiadavky na bývanie, ktoré má na pamäti nejeden človek. Bohužiaľ len málokto vie, ako to urobiť, aby príbytok spĺňal všetky očakávania. Čo odporúčame? Upnúť svoju pozornosť na škandinávske bývanie, ktoré len stačí spestriť kvapkou Japonska.

Čo je to škandinávske bývanie?

Najskôr si musíme definovať, čo to škandinávsky štýl bývania vlastne je. Od toho sa bude odvíjať kúpa rozkladacích kresiel, pohoviek či sedacích vakov a ďalšieho. Hovoríme o svetlom štýle, ktorému dominuje neutrálne, krémové odtiene farieb. Spoločne s mentolovými nádychy a prírodnými materiálmi tvoria kombináciu, ktorá sa vám len tak neomrzí.

Neoddeliteľnou súčasťou škandinávskeho bývanie je kov a drevo. Materiály vynikajú predovšetkým v obývacích izbách, ale aj v iných kútoch domova. Dbajte na to, aby aspoň jeden z bytových doplnkov či kusov nábytku bol v danej miestnosti dominantou. Zatiaľ čo v spálni sa môže jednať o posteľ, v obývacej izbe môže byť oným dominantným prvkom kožušinový prikrývka pohodený cez pohovku.

Oživte škandinávske bývanie

Aj keď sa škandinávske bývania zdá byť úplne dokonalé, niekomu sa môže javiť ako nudné. A je to tak v poriadku – sto ľudí, sto chutí. Preto sa nebojte príbytok spestriť japonskými prvkami. Na steny zaveste veľké obrazy, ktoré budú nositeľmi kvetín alebo typických japonských vzorov. Nebojte sa menších vzorov ani na povlakoch na vankúšoch či na plédu, ktorý zdobí vašu spálňu.

Čo bude neoddeliteľnou súčasťou vášho domova tak izbové rastliny. S tými rozhodne nešetrite. Vyplňte nimi rohy miestností, ozdobte okenné parapety a postavte treba aj na nočný stolík, aby vám dokonale čistili vzduch v spálni.