Ako vsádzať uhorky? Pripravte sa na budúcu sezónu

Aj keď je okurková sezóna dávno za nami, nemusíte smútiť z toho, že ste sa tento rok neradovali zo práve veľkej úrody. Situáciu môžete napraviť, a to tým, že sa pripravíte na sezónu nadchádzajúcu. Aby ste sa vyvarovali chybám z tohto roku, zistite, ako správne sadiť okurky v budúcom roku. Nie je to tiež ťažké, ako sa to môže zdať.

Okurka patrí k obľúbeným druhom zeleniny. Aby ste sa tešili z naozaj skvelej úrody, je potrebné si postrážiť dobu štrajkovania. Spravidla sa vsádza až na konci apríla, prípadne na začiatku mája, kedy je jasné, že zimné mrazíky nám dali svoje zbohom.

Než okurky zasadíte do záhonov (a nakoniec aj potom) pamätajte na jedno – táto zelenina potrebuje na svoj spokojný život dostatok tepla. Ľan tak sa dočkáte skutočne hojnej úrody.

Najskôr do téglikov

Správne sadenie okuriek začína u téglikov. Chybuje ten, kto sa púšťa do sadenia ohoriek priamo do záhonov. Nechajte okurky pekne vyklíčiť av čase, keď sa s nami mrazíky rozlúčia, ich až presaďte do jednotlivých záhonov na poli alebo záhrade.

Tégliky, do ktorých semienka zasadíte, sa ukladajú do skleníka, kde sa teplo drží, aj keď vonku ešte nie je hodnota na teplomeri taká vysoká. Tú má zelenina šancu bezproblémovo zakoreniť.

Okurky vsádzajte na miesto, kde je trochu závetria

Okrem teplého stanovišťa je dobré, ak sa okurky vsádzajú do záhonov, kde je trochu závetria. Pri pestovaní pamätajte na ich dostatočné zavlažovanie (hlavne počas leta, ktoré sa väčšinou nenesie v duchu dešťov). K zavlažovaniu pristupujte včas z rána a potom večer, keď sluniečko zapadá za obzor.

Škodcovia môžu pestovateľov potrápiť

Veľký pozor si dajte na škodcov, ktorí môžu pestovateľov bohužiaľ potrápiť. Aby ste sa vyhli striekanie chemickými postrikami, odporúčame im predchádzať tým, že budete preventívne odstraňovať odhryznuté plody od slimákov a podobne.