Rôzne druhy ponožiek k rôznym tipom obuvi

Móda je oblasť, v ktorej sa orientujú predovšetkým ženy. Je však nutné podotknúť, že sa v nej orientujú v poslednej dobe aj páni, ktorí sa radujú predovšetkým z toho, že môžu svojim partnerkám ukázať, že aj oni sa vedia obliecť. Navyše dobre vyzerajúci páni vždy zaujmú na ulici viac ako tí, ktorí sú oblečení úplne bežne a neformálne. Ženy však tiež zaujmú vždy tým, že majú svoj vlastný osobitý štýl, ktorý o nich mnohé povie. 

V móde sa však tiež vyskytujú najrôznejšie módne hriechy, ktoré nás naozaj rýchlosťou blesku dostanú do módneho pekla. V súčasnej dobe sa také hriechy týkajú predovšetkým toho, čo nosíme vo svojich topánkach za ponožky. Každým rokom touto dobou sa opakuje, že Česi nosia ponožky v sandáloch, čo je úplný vrchol nevkusu. Tak sa však správny Čech rozhodne spozná. Dámy v poslednej dobe robia prešľapy najmä tak, že si do balerínok bohužiaľ dávajú farebné nevkusné ponožky, ktoré s veľkou pýchou ukazujú svetu. Aj toto by malo byť istým tabu. Rovnako tak silónové ponožky, ktoré sa len zarývajú nad členky a pri ich odhalenie je to taktiež vrchol nevkusu. 

Najmä u topánok a u ponožiek je nutné si uvedomiť, že každý druh topánky musí mať iný druh ponožky. Štýly sa tu síce miešajú, ale sú isté pravidlá, ktoré bohužiaľ nejde prekročiť. Aké pravidlá sa teda musí dodržiavať? 

Do poltopánok farbičky! 

Poltopánky sú topánky, ktoré sú formálne, avšak každý formálne look potrebuje trochu oživiť, a to najlepšie farbičkami, ktoré sú úplne fantastické práve do topánok. Ak nosíte poltopánky hojne, potom sa rozhodne zamerajte aj na to, aby ste do nich nosili aj farebné ponožky. Práve tak zaujmete a ukážete, že ste štýloví presne tak, ako to udáva móda. 

Do balerínok existujú ponožky špeciálne! 

Ženy, ktoré nosia farebné ponožky v balerínkach, by si mali uvedomiť, že to takých topánok sa nosí predovšetkým ten typ ponožiek, ktorý zakrýva len špičky prstov. Presne také ponožky sa nosia v balerínkach, aby nohy nezosmrdelo, ako tomu býva vtedy, keď sa nosia topánky na boso.