Retro kúsky sa vracia. Neopovrhuj bodky ani zvonáče

Milujete módu? Potom vám určite neuniklo to, že sa vracia retro štýl. Ešte donedávna sme návrat tohto štýlu ani neregistrovali, jednotlivé kúsky sa nevyskytovali v tak hojnom počte na pultoch obchodov. Lenže v poslednom čase sa do módy začali šíriť módne comebacky v obrovskom množstve, čo znamenalo jediné – retro štýl je tu. Čo tento štýl obnáša? Aké vzory sa vrátili a aké kúsky sa oplatí kúpiť či prípadne vytiahnuť z našich šatníkov osemdesiatych rokov? 

Vzorov aj kúskov, ktoré stoja za hriech, je hneď niekoľko. Spomenieme si preto nielen vzory či jednotlivé druhy oblečenia, ktoré sa vrátili do módy, ale aj farby, ktorými nesmieme opovrhovať. 

Aké farby prináša retro štýl? 

Retro štýl sa vyznačoval pestrými farbami. A práve o pestrosti to celé je. Ak si spomínate na film „Rebeli“, spomínate si aj na pestré outfity, ktorými sa vyznačovali hlavnej herečky. Retro štýl nás pobáda, aby sme sa nebáli kombinovať pestré farby dohromady. 

Najmä je populárny žltá, zelená, výrazne modrá a červená farba. 

Aké vzory frčia? 

Čo sa týka vzorov, dominujú bodkami. Bodky sa ocitajú nielen na topoch či košeliach, ale aj na šatách či nohaviciach. S týmto vzorom idú ruka v ruke prúžky, ktoré nejde nemilovať. O retro štýle sa všeobecne vie, že je povolené kombinovať rôzne vzory. Nebojte sa teda kombinovať bodkami s prúžkami. 

Aké kúsky oblečenia stojí za hriech? 

Retro štýl je hlavne o čelenkách, ktoré sa teraz hojne nosia. Rovnako tak je tento štýl o širokých gumičkách, ktorých je v obchodoch plno. Nezabudnite na zvonáče. Zvonové nohavice a džínsy síce nemal nikto v láske, ale je čas sa do nich aj na silu zamilovať. Práve tieto džínsy udávajú štýl. 

Rovnako tak sú populárne zvonové rukávy či roláky a pásky, ktoré sú viditeľné na každom outfite. Zabudnúť nesmieme na nestarnúci látkové tenisky (najznámejšie sú tenisky značky Converse).