PUMA

pumaAj Nemci niekedy radi prídu na trh s niečím, čo naozaj stojí za to. Presne toto sa podarilo v roku 1924 konkrétne Rudolfovi Dasslerovci, aj keď firma, s ktorou prišiel do obuvníckeho priemyslu, bola registrovaná až v roku 1948. Pôvodne zamýšľal pôsobiť iba v obuvi, neskôr však jeho firma rozkvitla do oveľa väčších rozmerov. Najskôr išlo o spoločnosť zaoberajúca sa iba futbalovú obuvou. Vo svojej histórii sa tak pýši sponzorovaním mnohých významných futbalistov, medzi ktoré patrí napríklad Pelé, Diego Maradona, ďalej Kenny Dalglish alebo Didier Deschamps. Následne úspechy pokračovali sponzorovaním národných futbalových tímov, medzi ktoré sa hrdo radí aj talianska či česká futbalová reprezentácia. Potom značka zamierila aj na iné ihrisko ako na len to futbalovej. Po zdarnom začiatku s obuvou sa potom s tenisovými raketami tejto značky ukázali na tenisovom kurte napríklad hráči ako Boris Becker alebo Tim Henman.

Poďme si však ich produkty oznámiť postupne. Najviac sa u spoločnosti stretneme s topánkami. Ide skôr o tenisky, botasky alebo o kvalitnú športovú obuv. Po zdarnom štarte do sveta priemyslu Puma zažiarila aj so ženským, pánskym, ale aj s detským oblečením. Medzi najobľúbenejšie druhy patrí najmä bundy, tričká alebo tepláky.

Nielen obuv či oblečenie, ale aj kabelky!

Ak by ženy napríklad túžili aj po kabelkách tejto značky, iste si tiež prídu na svoje. Aj kabelky s pumou na bokoch sú stále na predaj a stále sa radí k populárnym výrobkom tejto spoločnosti. Samozrejme sa stretnete aj s batohmi, pretože aj ich širokú škálu firma ponúka. Ďalej sa Puma zameriava na hodinky. Jedná sa ale skôr o tie športovejší, nestretnete sa s luxusnými kovovými typy, ktoré by snáď boli posiate drahokamy či inými vzácnymi kameňmi.

V neskoršom pôsobenia sa podnik začal zaoberať tiež kozmetickými produktmi. Najmä svojimi parfumy zaujali predovšetkým teenagerov, ktorí túžili po svojej prvej značkovej voňavce. Vďaka tomu, že sa aj tento produkt pohybuje vo veľmi prijateľnej cenovej relácii, nie je sa čomu diviť, keď zaznamenal úspech. Ceny sa pohybujú od sto tridsiatich korún do zhruba päťsto.

pumaSvojou krásou ale Puma zaujme predovšetkým športovejšie typy ľudí. Keďže sa jedná o športovú značku, nenájdete v jej ponuke formálny štýl, do ktorého sa zaraďuje predovšetkým poltopánky alebo lodičky. Keď mu ale patríte k športovcom, určite si prídete na svoje. Botasky sú naozaj pohodlné a vhodné na behanie, pretože v sebe nesú veľmi kvalitné podrážku. Samozrejme existujú aj také topánky, ktoré sú vhodné skôr na bežné nosenie. Ak je ľahko doplníte s džínsy a basic tričkom, pohodlný look máte stopercentne zaručený.

Pre školákov, ktorí hľadajú novú tašku do školy, sú tie batohy od Pumy jednoznačne voľbou číslo jedna. Pretože sú veľmi pohodlné a štýlové, iste nebudú plakať kvôli tomu, že sa im snáď batoh nepáči, alebo že sa im v škole ostatné smejú. Naopak si s takým batohom získajú značný rešpekt, vďaka ktorému sa do školy budú radi vracať. Keď mu už máte doma napríklad študentov, tí ocenia vaky s touto značkou, ktoré sú samozrejme teraz veľmi „in“. Síce sa do nich nevlezie viac ako jeden zošit a pero, ale očividne to teenagerom nevadí. Sú štýloví a tento super pocit je napĺňa počas celého dňa.

Oblečenie je báječné najmä pre tých, ktorí sa venujú nejakej športovej aktivite. Nie je nič lepšie, ako prísť dobre, kvalitne a pohodlne oblečenie na svoj tréning. Bedminton a tenis sa bude hrať opäť o niečo lepšie. Ak chodíte plávať či robiť inú takú aktivitu, pod touto značkou samozrejme nájdete i mnoho športového vybavenia, ktoré sa radí k tým najlepším.

Na záver je nutné ešte raz pripomenúť, na čo sa u Pumy môžete tešiť. Ide najmä o obuv, ďalej ale aj o dámske, pánske či detské oblečenie. Na svoje si ale prídu aj tí, ktorí milujú kozmetiku. Puma sa t totiž angažuje aj v odvetví parfumov. Ďalej sa stretnete s najrôznejšie športovým vybavením alebo s doplnkami, medzi ktoré sa radí prevažne kabelky, tašky a batohy.