VANS

Píše sa rok 1996 kedy na trh prichádza nová značka kvalitnej obuvi, konkrétne tenisiek. Paul Van Doren, narodení roku 1930 v Bostone, si konečne našiel priechod do obuvníckeho sveta. So svojimi teniskami nazvanými trefne „Vans“ prerazil s neskutočnou pompou. Spoločne s priateľmi a jeho bratom – Jim Van Doren – teda pridali do obuvníckeho priemyslu niečo, čo len tak z módy nevyjde.

Najväčší vrchol obľúbenosti týchto pohodlných, ale zároveň aj štýlových tenisiek prišiel v roku 1982, kde sa vo veľmi populárnym filme Fast Times at Ridgemont High objavil hlavný hrdina práve s týmito topánkami. Zrazu sa obuv začala predávať nielen v Spojených štátoch amerických, ale aj ich predaj značne stúpol aj v iných krajinách po celom svete.

Rovnako ako veľmi obľúbené tenisky značky Converse, sa aj táto značka stala takpovediac legendou v obuvníckom svete. Následne roku 2000 sa umiestnila na prvom mieste v rebríčku najlepších malých amerických spoločností. Tento rebríček hrdo vybral obľúbený podnikateľský časopis Forbes.

Nie je to len obuv

Avšak „Vänskä“ (ako si značku mnoho ľudí skloňuje) nie sú iba o obuvi, keď sa jedná o hlavné a predovšetkým pôvodné odbor, v ktorom sa rozhodli majitelia podnikať. Postupom času, ako popularita stúpala, sa rozhodli ísť aj iným smerom. Začali teda ponúkať produkty pod svojou značkou aj v odvetví oblečenia a doplnkov. Mimo topánky sa podnik začal zameriavať aj na batohy, ktoré sa vyšplhali po rebríčku obľúbenosti k prvým priečkam naozaj rýchlosťou blesku. Ďalej zapôsobil teraz veľmi populárnymi vaky, ktoré si zamilovali najmä teenageri. Okuliare, peňaženky či opasky patrí tiež k doplnkom, s ktorými sa firma v súčasnosti pýši. Čo sa týka oblečenia, na svoje si prídu ako ženy, tak páni. V pánskej kategórii sa najčastejšie stretnete s mikinami, tričkami, plavkami, ale aj s bundami či džínsy. Košeľa ani tielka nie sú to, čo v tejto sekcii nenájdete.

Dámy sa tiež dočkajú svojich obľúbených kúskov. Vans sa totiž zameriava aj na dámske oblečenie, kde vynikajú najmä tričká, nátelníky alebo mikiny. Ak túžite po kabelke tejto značky, aj tu nie je problém zohnať. Firma sa totiž špecializuje aj na toto odvetvie. Na svoje si prídu aj deti, ktoré by sa snáď už v ranom veku zamilovali do tejto značky.

Zladí sa úplne so všetkým!

Obľúbená značka sa veľmi rada zladí s akýmkoľvek oblečením. Obľúbia si ju najmä tí, ktorí milujú športovejší vzhľad. Elegantný typy si na svoje neprídu, pretože u spoločnosti sa napríklad s lodičkami nestretnete. Ak túžite po pohodlnej obuvi v podobe tenisiek, jednoznačne siahnite po „Vanskách“. Ľahko ich skombinujete s džínsy a jednoduchým tričkom. Samozrejme aj to si môžete vziať rovnakej značky ako topánky. Obľúbená bunda bomber doladí prevažne teraz na jar tento veľmi komfortné look. Pokiaľ k vybraným kúskom tejto značky zvolíte teraz veľmi populárny šiltovku, otočí sa za vami nejedno oko.

Predovšetkým topánky si obľúbili najmä veľmi známi speváci mužského pohlavia. Iste nechýba v botníku rappera Bena Cristovao alebo Majka Spirita. Ovšem určite by ste sa s touto pohodlnou obuvou stretli aj u mnohých známych ženských hviezd, ale pravdepodobne u tých zahraničných. Topánky sú stále populárnejšie najmä u mužov, ktorí si skôr všimnú štýlu, ktoré obuv prináša.

Pre zapamätanie tejto značky je teda dôležité ešte raz pripomenúť, na čo sa zameriava. V širokej ponuke sa stretnete predovšetkým s najznámejšími teniskami, ďalej si určite obľúbite aj doplnky, ktoré sú prevažne kabelky, batohy, vaky, peňaženky či opasky. Spoločnosť Vans tiež ponúka aj rad dámskeho, pánskeho i detského oblečenia. V tejto kategórii sú najznámejšie a najobľúbenejšie tričká, mikiny, nátelníky alebo bundy. Svoju obľúbenosť si iste získali aj nohavice, ktoré v menšej miere taktiež nájdete v ponuke tejto značky.