Príručná batožina – čo v ňom nesmie chýbať?

Chystáte sa na kratší pracovný pobyt alebo na víkendový zájazd v zahraničí? Potom iste viete, ako zložité môže byť zbaliť všetko potrebné do príručnej batožiny. V tomto článku Vám ukážeme, že sa nejedná o žiadnu vedu a na svoju ďalšiu cestu budete zbalení priebehu niekoľkých minút. 

Než začnete s balením 

Než začnete s balením, mali by ste si zistiť jednu veľmi dôležitú informáciu a to aké rozmery príručnej batožiny vaša letecká spoločnosť povoľuje. Vyhnete sa tým nepríjemnej situácii na letisku, kde Vás zamestnanci aerolinky vyzvú na umiestnenie Vášho batožiny do kontrolnej kovovej krabičky. V tejto chvíli často ľudia často zisťujú, že veľkosť ich kufríku je nevyhovujúce a musia platiť zbytočné poplatky, ktorým možno ľahko predísť. 

Ďalším určujúcim faktorom je to, či sa chystáte zbaliť do batohu, či kufra. Na víkendové pobyty v mestách odporúčame kufor. Jedná sa o ako pohodlnejšie (nebudú Vás bolieť chrbát z ťahanie batohu), tak i štýlovejší (svoju cestu rozhodne budete chcieť zdieľať na sociálnych sieťach) voľbu. Jedinou nevýhodou kufra je jeho váha, ktorá môže byť vyššia ako u vyššie spomínaného batohu. Toto sa môže cestovateľom vypomstiť v prípade, keď letecká spoločnosť má obmedzené nielen rozmermi, ale aj váhu príručnej batožiny. 

Na čo nezabudnúť! 

Prvou vecou, ktorú do svojho batožinu vložíte, by mali byť doklady. Ide o občianku, ak cestujete mimo Schengenský priestor potom aj pas, letenku a peniaze. Do diára si pre istotu napíšte aj telefónne čísla na miestne českú ambasádu, políciu, záchrannú službu a hasičov. Elektroniku si vždy prichystajte tak, aby sa dala pri prehliadke jednoducho vytiahnuť. Nezabudnite si vziať nabíjačku a POWERBANK, pre chvíle nudy sa hodí aj slúchadlá. Nutnosťou je aj dobrá kniha alebo časopis a niečo pod zub. Na letisku sú potraviny veľmi drahé, preto je dobré byť pripravený na to, až Vás začne naháňať na sladké. Môj osobný tip je tenká deka, ktorá Vás zahreje vo klimatizovanom lietadle a neskôr môže slúžiť ako slušivá a originálna šál alebo prikrývka pre večernej prechádzke po pláži.