Potraviny pre zahriatie. Viete, aké to sú?

V zime je logické, že je ľuďom zima. Hlavne je zima tým, ktorí sa zle oblečú a následne sa vydávajú v ústrety dobrodružstvo. Pravdou je, že sa však môžete zahriať mnohými potravinami. Nemusíte nosiť najviac teplé ponožky na svete, stačí, keď sa zahrejete niekoľkými konkrétnymi potravinami, ktoré vám navyše dodajú energiu, čo v zime je presne to, čo potrebujete. Alebo snáď patríte k ľuďom, ktorí v zime sršia obrovským množstvom energie?

Ako sme spomenuli, v zime vynakladáme naozaj veľké množstvo úsilia na to, aby sme sa konečne dostatočne zahriali, aby nám bolo teplo a nie zima. Ako sme spomenuli, mnohí ľudia sa obliekajú do niekoľkých vrstiev, ale ďaleko lepšie je vyskúšať potraviny pre zahriatie. Takých je naozaj veľa!

med

K potravinám pre zahriatie patrí rozhodne med, ktorý je zároveň jedným z najlepších prírodných sladidiel. Aj keď sa jedná o vec zdravú, aj v tomto prípade platí, že by sme to s ním nemali preháňať. Má totiž oveľa viac kalórií ako klasický cukor, a tak najmä tí, ktorí držia diétu, by s ním mali nakladať opatrne. Doprajte si ho hlavne vo chvíli, keď je vám zima, pretože dokáže poriadne zahriať. Rovnako tak uľaví od chorôb, prechladnutia, dokonca aj od vyčerpania.

chren

Aj keď ho mnohí ľudia nemusia, pravdou je, že práve chren je ďalší spasiteľ v prípade, že je nám zima. Chren nás dokáže ochrániť nielen pred nachladnutím alebo pred zákernou chrípkou, ale aj nás dokáže zahriať. Vie toho ale oveľa viac, napríklad podporuje krvný obeh alebo zlepšuje činnosť pečene. A tiež dokáže znížiť vysoký krvný tlak.

horúce polievky

Najväčším spasiteľom sú rozhodne horúce polievky alebo všeobecne polievky. V zime sú vítané ako najrôznejšie krémovej druhy, tak napríklad klasické vývary, ktoré z tela dostanú nejeden bacil či nejeden vírus. Aká polievka patrí k vašim najobľúbenejším?