Ponuka záclon je teraz veľmi pestrá. S akými druhmi sa dnes stretnete?

Rad ľudí si myslí, že záclony sú niečo, čo sa dnes už nenosí. Lenže nie je tomu tak. Záclony sú stále nenahraditeľným bytovým doplnkom, ktorý dokáže nielen spríjemniť, ale tiež zútulniť interiér a dotiahnuť ho k úplnej dokonalosti. Navyše za poslednú dobu sa svet sa záclonami výrazne zmenil. Už to nie je iba o jednom vzore či druhu záclony, ktorý s veľkým šťastím zoženiete cez susedku. Dnes je ponuka záclon naozaj veľmi pestrá. Hravo si tak vyberiete záclonu do kuchyne, záclonu do obývačky či do inej miestnosti domu.

Crashové záclony

Aktuálne sa môžete stretnúť napríklad s takzvanými crashovými záclonami. Jedná sa o záclony, ktoré majú takzvaný pokrčený efekt. Možno si hovoríte, že je to pomerne novinka na trhu, ale nie je tomu tak. Crashové záclony sú na trhu už dlhšiu dobu, používajú sa už naozaj dlho. Vie navodiť romantickú atmosféru v domácnosti.

Len si dámy dajte pozor na jednu vec – nikdy tieto záclony nežehlite! Ako už bolo spomenuté, majú pokrčený efekt. Je to teda schválne tento ich vzhľad.

Batistovu záclony

Batistovu záclony vyzerajú veľmi prírodne. Dôvodom toho je fakt, že majú takzvanú plátnovou väzbu (aj keď by ste v zložení našli tiež polyester). Batistovu záclony sú veľmi slabé, ale na druhú stranu nie sú úplne priehľadné, preto sa šmírujícího suseda za oknami nemusíte obávať.

Záclony so špeciálnymi funkciami

Vedeli ste, že dnes nájdete na trhu aj záclony nehorľavé? Alebo záclony antialergické? Či také, ktoré dokážu pohlcovať prach? Dalo by sa povedať, že sa jedná o záclony majúce špeciálne funkcie. Väčšinou sa s nimi môžete stretnúť v reštauráciách alebo hoteloch, ale priniesť si ich môžete aj domov. Aktuálne sú k dostaniu v mnohých krásnych farbách a vzoroch a oceníte je predovšetkým v domácnostiach, kde často zapaľujete sviečky alebo prskavky.