Ako používať micelárnu vodu?

Micelárnu vodu azda netreba nijak zvlášť predstavovať. Tento malý kozmetický zázrak pochádza z Francúzska, kde bol po dlhé desaťročia jedinou odpoveďou na problémy, ktoré ľuďom spôsobovala tvrdá voda. Niet divu, že micelárna voda pomerne rýchlo prenikla do kozmetického priemyslu a vydobyla si jasné postavenie. Vďaka relatívne jednoduchému zloženiu a skvelým účinkom sa stala dôležitým pomocníkom slečien a dám v starostlivosti o pleť; aj preto, že micelárna voda je ohromne univerzálna a dá sa používať v rôznych situáciách po celý deň.

Rána s micelárnou vodou

Začať deň s micelárnou vodou, to vôbec nie je na zahodenie! Možno aj vy občas zažívate uponáhľané rána plné stresu – niekedy to prosto vypáli tak, že človek doslova nemá čas ani na opláchnutie tváre. Majte po ruke micelárnu vodu a tento ranný rituál si budete môcť dopriať kedykoľvek a kdekoľvek. Micelárna voda je jemná, skvele osvieži a ešte lepšie hydratuje. A to sú momenty, s ktorými jednoducho treba začať deň.

Micelárna voda

Deň s micelárnou vodou

Nielen suchá pokožka tváre je počas dňa veľmi namáhaná a vystavovaná všakovakým vplyvom prostredia. Prechody z tepla do zimy a naopak, vietor, mráz, silné slnečné žiarenie, pot a mnoho iných faktorov spôsobujú, že tvár a jej pokožka dostávajú poriadne zabrať. Situácii nenapomáha ani pričasté umývanie tváre, ktoré má skôr opačný ako pozitívny účinok. V prípade, že sa tvár umýva agresívnejšími, penivými mydlami, môže strácať svoju prirodzenú ochrannú a lipidovú vrstvu. Ak si počas dňa radi doprajete osvieženie a malú očistu, riešte to s micelárnou vodou. Pokožku vašej tváre očistí a zanechá v celkom prirodzenom stave.

Aj pre pacientov s kožnými problémami

Bojujete s atopickým ekzémom či iným druhom kožného ochorenia? Každý človek, ktorý rieši podobné problémy, si musí svoj denný režim patrične prispôsobiť. Súčasťou opatrení môže byť špeciálne nastavené stravovanie, vyhýbanie sa dráždivým látkam v prostredí či v odevoch, ale napríklad aj precízna a najmä pravidelná hygiena. Tá si vyžaduje správnu teplotu vody a neraz i používanie lekársky overených prípravkov. Aj v tomto prípade si však micelárna voda dokáže nájsť svoje miesto. Je totiž vhodná pre všetky typy pokožky, vrátane pokožky postihnutej ekzémami. Prejavy dermatitídy sa vplyvom micelárnej vody zmierňujú, dokonca aj vtedy, ak je pokožka veľmi podráždená, napríklad škrabaním.

Micelárna voda na konci dňa

Čistiace účinky micelárnej vody sú famózne vďaka pôsobeniu micel – drobných olejnatých čiastočiek, ktoré na seba viažu nečistoty a prebytočnú mastnotu na povrchu pokožky. Vďaka nim je micelárna voda výbornou alternatívou aj pri večernom čistení pletí a to aj od make-upu. Neobsahuje totiž žiadne vonné a dráždivé látky a netreba ju ani oplachovať. Micelárna voda sa tak ponúka ako dokonalá náhrada za čistiace utierky, ktoré mnohokrát bývajú napustené agresívnymi a pokožke neprospievajúcimi látkami.