Palma v obývačke? A prečo nie?

Každá domácnosť je niečím jedinečná. Mnoho ľudí túži po tom, aby ich domácnosť bola trochu iná než napríklad susedovho. Predsa len každý má rád, keď má niečo lepšie ako ten druhý. Len málokto sa niekomu podarí urobiť takú domácnosť, ktorá bude trochu iná. Väčšinou sa totiž všetci orientujú podľa aktuálnych trendov, čo je samozrejme dobre, ale ku každému trendu sa musí prihodiť ešte niečo naviac – niečo súkromného, originálneho, jedinečného. Lenže žiadnu takúto vec nenájdeme v žiadnom magazínu o bývaní ani nikde inde na internetových stránkach. Vždy to chce len trochu kreativity. 

Aby bola domácnosť trochu jedinečná, väčšinou ľudia volia najmä obľúbené fotografie z ciest a fotografie rodiny. Lenže mnohokrát sa to s nimi preženie a nič potom nevyzerá tak pekne, ako bez nich. Lenže mať trochu jedinečnú domácnosť sa nemusí udiať len vďaka fotkám. Chce to napríklad len unikátny kvetinu, ktorú len tak niekto nemá. Navyše kvety sú niečo, bez čoho sa žiadna domácnosť nezaobíde. 

S akou rozhodne vyniknete? 

Medzi obľúbené rastliny patria klasicky tie najfarebnejšie zo všetkých. Ostatne medzi terajší modernosti patrí rozhodne len čisto zelené rastliny, ktoré nikdy nevykvitnú do farebných podôb. V tomto prípade vám potom také kvety budú zakaždým ladiť do domácnosti. Medzi najčastejšie kvety rozhodne Zaziky alebo napríklad obľúbené sukulenty, čo sú väčšinou malé rastlinky žijúci si svojím vlastným životom. Ak však chcete vyniknúť, prineste si do svojej domácnosti trochu obľúbené exotiky. Nemusíte kupovať banánovník alebo niečo iné. Stačí len keď si kúpite palmu. Tá bude ešte len unikátny! 

Palmy dnes v obchodoch zoženiete za pár korún – záleží ale na to, v akej veľkosti. Palmy do domácnosti nebývajú prudko vysoké, preto je ľahko prenesiete aj v mestskej hromadnej doprave. Keďže rastú na podobnej báze ako kaktusy, tak sa o ne nemusíte nejako extra starať. Majú rady svoj pokoj a dobré slnečné miesto. Ovšem úplne žeravé slnko na ňu nepúšťajte – všetko s mierou. Radšej mierny polotieň.