Padne či nepadne?

Je pre vás nakupovanie najhorším zážitkom? O nakupovaní oblekov ani nehovoriac. Koniec koncov, nekupujeme ich každý deň. Ak vždy niekoľko minút stojíte v kabínke, pozeráte sa na seba do zrkadla a stále neviete, či vám to sedí alebo nie. Potom máme päť tipov, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní.

Ako zistím, že mi bunda nie je o veľkosť väčšia?

Oblečte si sako, oprite sa o stenu, a ak vám v tejto polohe ramená visia cez plece, musíte si vybrať o číslo menšiu veľkosť.

Švy neťahajú?

Oblečte si sako, košeľu alebo blejzer. Postavte sa pred zrkadlo a postavte sa, akoby ste sa chystali niekoho objať. Ak je nám oblečenie príliš tesné, skúste si vybrať väčšiu veľkosť alebo inú značku.

Je dĺžka vhodná?

Ruky si voľne položte pozdĺž tela, pokrčte prsty, akoby ste sa snažili chytiť kufor, a chyťte sa za konce bundy. Ak vám konce padnú do ruky, dĺžka je ideálna.

Košeľa

Zapnite si košeľu až po krk a pokúste sa vložiť prst medzi krk a golier. Ak si za golier dáme dva alebo viac prstov, košeľa je príliš veľká.

Ak máte pocit, že ani tieto tipy vám nezaručia správny výber obleku. Neváhajte sa obrátiť na personál. Radi vám poradia so strihom, farbou alebo veľkosťou. Taktiež vám povedia, aký materiál je najlepší.

Príslušenstvo nájdete aj v obchodoch s oblekom. Ak teda nosíte oblek, je ideálne vyskúšať si k nemu obuv, opasok a kravatu alebo motýlika. To zaručí skvelý výsledok. Svoj elegantný štýl môžete podčiarknuť hodinkami. Do úvahy prichádza aj vreckovka v klope. Dávajte si však pozor, aby ste to s doplnkami nepreháňali.