Milujete maxi sukne? Pozor na široké boky

Maxi dĺžka sukne budí zdanie, že sa pod ňu schová čokoľvek, ale to je naozaj iba zdanie. Dĺžka ku členkom sa dá nosiť v páse aj na bokoch. Lenže pozor. Iný optický dojem robí dlhá puzdrová sukňa a iný voľný strih. Pokiaľ ide o voľné strihy, často nepríjemne rozširujú boky. Ženu so silným pasom alebo širokými bokmi tak môže premeniť v kredencovitou matrona. 

Modelkám sadnú aj farebné vzory 

Voľné dlhé sukne padnú skôr ženám so štíhlym pásom a bokmi. Tie si môžu dovoliť aj rozviate farebné vzorované indiánske sukne. Menšie bacuľky by sa mali pátrať skôr po jednofarebných tmavších puzdrových modeloch, ktoré ich problematickejšie partie opticky zúži a skryjú. 

Ako predĺžiť dolné partie tela? 

Všeobecne je lepšie dlhú sukňu nosiť v páse než na bokoch. Opticky to lepšie vyzerá. Vhodné je tričko alebo blúzku zasúvať pod sukňu. Predlžujú sa tak dolné partie tela, čo je žiaduce, a celkový look vyzerá upraveněji a elegantnejšie. Blúzka na sukni navyše môže nevhodne upozorniť na širšie boky či silnejší pas alebo väčšie bruško. 

Skúste aj ležérnejšie odev 

Pokiaľ chcete trochu uvoľnenejší outfit, môžete maxi sukňu umiestniť na boky a vziať k nej top. Ten môžete buď zasunúť pod sukňu, alebo ležérne vytiahnuť. Na stretnutie s kamarátkami dokonalý outfit. Aby ste si to mohli dovoliť, potrebujete ale disponovať štíhlymi bokmi. 

Hodí sa nízke podpätky 

K dlhším sukniam môžete vziať aj lodičky na nízkom podpätku. S vysokými podpätkami opatrne, aby príliš nepredlžovala nohy. Nejde o to, vyzerať ako rozhľadňa. Pokiaľ pôjde o farebnú indiánsku či inak vzorovanú sukňu, pokojne ale skúste aj kožené mokasíny v podobnom štýle. Taký look si ale môžete vziať len na nejakú neformálne akciu. 

Kvety na leto, tmavý look do divadla 

Vzorované maxi sukne sú ideálne na popoludnie na leto. Môžete ich vziať na výlet, na kúpalisko, na prechádzku do mesta alebo aj do práce, kde máte voľnosť v obliekaní. Tmavé puzdrové typy si oblečte kedykoľvek do divadla alebo na koncert vážnej hudby. Skvelé sú na rôzne spoločenské príležitosti v kombinácii s blúzkami či topy, avšak do práce sú príliš formálne.