Módne trendy tohtoročnej jari. Čo bude kraľovať prvému teplému obdobiu v roku?

Jar, príď už za nami! Prajú si mnohí. Je ale pravdou, že mnohí z tých, čo toto hlásajú, nie sú na prvé teplé obdobie v roku pripravení. A tak sa ponúka otázka, čo si teda zaopatriť do šatníkov, aby sme jarné mesiace privítali tak, ako sa pristane a patrí? Móda sa predsa len neustále posúva a mení a ani tento rok tomu nie je inak. Z doterajších názorov stylistov to vyzerá, že kraľovať budú hlavne farby a vzory.

Omamné červené nie je nikdy dosť

Najmä sa bude vsádzať na červenú, aj keď je pravdou, že farbou roka je takzvaná Veri Peri alebo fialová s nádychom modrej. Červená je však nestarnúcou farbou čiže pokiaľ ju zaradíte do šatníka, je veľmi pravdepodobné, že v ňom už zostane prakticky navždy. Ide o odtieň, ktorý symbolizuje vášeň, lásku, dobrodružstvo, a okrem toho aj energiu. Najmä ženy sa v červenej cítia nadmieru sebavedome.

Vzory, kam sa len pozriete

Ako už bolo spomenuté, okrem farieb sa nám vo veľkom ukážu aj vzory. Či už sú to cik cak línie, bodky alebo pruhy, prakticky všetky vzory oslnia a nadchnú. Len s nimi ostatné kúsky vo vašom šatníku opatrne kombinujte, jedna divočina v outfite skrátka a dobre stačí.

Mini, mini, mini

Aj tento rok sa do módy výraznou mierou pretkajú trendy, ktoré sa už kedysi tešili veľkému úspechu. Deväťdesiate roky majú tendenciu sa vracať a tento rok na jar sa do popredia dostanú hlavne skrátené dĺžky. Čiže ak máte nohy dlhé až do nebies, tento rok ich môžete ukazovať s patričným sebavedomím.

Mini, mini a zase mini – to bude kraľovať nielen jari, ale aj nasledujúcemu letu. Ak vám taká sukňa alebo krátke šortky či šaty chýbajú, je načase ich zaradiť do svojho šatníka.

Béžová to môže byť

Ak z farieb nie ste práve nadšení, pretože ste skôr kontroverznejšími ľuďmi milujúcou neutralitu, potešíme aj vás. Béžová je totiž odtieňom, ktorý v móde pretrvá. Najmä pekne vyzerá na skrátených kostýmoch, ale ani klasické balóniky nevyjdú z módy.