LEE COOPER

Samotná myšlienka vyrábať veľmi moderné, štýlové a navyše kvalitné oblečenie vznikla u dvoch mužov – u Morrisa Coopra a u Louise maister. Táto myšlienka je poháňala až k samotnému založenia firmy. Tohto začiatku sa dočkali v roku 1908, kedy sa sústredili najmä na výrobu pracovných odevov. Predtým sa ale nevymenovali Lee Cooper, ako túto značku poznáme dnes. Vtedy sa jednalo o oveľa dlhší názov, a síce o M. Cooper Overalls.

Následná výroba spočívala vo výrobe uniforiem pre armádu. Práve v tom čase sa začala myšlienka veľké peclivosti spojená s obrovskou kvalitou celkového oblečenia. Museli vyberať pevné látky, pretože si o to samotné uniformy doslova žiadali. Vtedy začal ich ďalší počin, a to šitie obuvi, maskáčového oblečenie, bojových kombinéz a iného.

Po vojne sa prešlo k módnym trendom

Vo chvíli, keď sa skončila druhá svetová vojna, sa spoločnosť začala zameriavať na aktuálne módne trendy. Spojili svoje priezvisko a v roku 1970 začali expandovať svoje nové tovar. A tak sa rýchlo spoločnosť Lee Cooper stala doslova žiadanou a predovšetkým veľmi štýlovú značkou, ktorá dnes zamestnáva obrovské kvantum ľudí a ktorá je veľmi populárna.

lee cooper
lee cooper

Spoločnosť sa zameriavala predovšetkým na džínsy, vďaka ktorým sa úplne vryla do podvedomia ľudí. Následne sa ale rozbehol obchod aj s inými kúskami oblečenia, a síce s bundami, svetre, tričkami aj najrôznejšími doplnkami. Dnes sa teda zameriavajú naozaj na veľký sortiment v oblasti obliekania.

Svojim štýlom pripomína štýly najznámejších hviezd, a to nielen u nás, ale aj v Hollywoode. Ide totiž o predovšetkým basic štýly, ktoré sú teraz veľmi obľúbené. V sortimente nájdete nielen tričká, ktoré sú vzadu dlhšia, ale tiež veľmi populárna džínsové bundy, a to ako v pánskom, tak aj v dámskom i v detskom prevedení.

Ak by ste zatúžili mať celý outfit iba značky Lee Cooper, je to možné! Džínsy, tričko, sveter aj bundu nájdete v širokom sortimente. Samozrejme tu objavíte aj topánky, ale tiež aj doplnky, medzi ktoré sa radia predovšetkým hodinky, šperky, kabelky a tašky.