Kroky vedúce ku krajším a zdravším vlasom

Vedeli ste, že vzhľad vašich vlasov môžete ovplyvniť? Na tom, ako vlasy vyzerajú má istú úlohu niekoľko faktorov, medzi ktoré patrí starostlivosť, hydratácia, tiež umývanie alebo doplňovanie, respektíve nedoplňování kolagénu. Čo sa týka posledného uvedeného bodu, s doplňovaním nepostrádateľné bielkoviny je potrebná zacat zavčasu. Nielen, že tým ponecháte vaše vlasy krásne a zdravé, ale tiež tým predídete viditeľným prejavom starnutia.

Hydrolyzovaný kolagén je taký beauty koktail, ktorého konzumácia sa pozitívne prejaví na vašich vlasoch. Okrem jeho dopĺňanie nezabudnite ale aj na výživu a spomínanú hydratáciu. Aj to sa na stave vašej štice podieľa.

výživa

Počuli ste už niekedy príslovie, že krása vychádza zvnútra? V tomto prípade to platí obzvlášť. Ak totiž nedávame telu správne živiny, nemôžeme mať v poriadku zdravie, nieto ešte vlasy a pleť. Vlasom konkrétne prospieva strava bohatá na živiny a vitamíny, prevažne potom na vitamíny skupiny A, B, C, D a E, mastné kyseliny a komplexné minerály ako sú napríklad selén, železo a zinok. Pri stravovaní zaraďte do jedálnička oriešky, tučné morské ryby, vajcia, strukoviny a vždy dbajte na to, aby ste denne mali prísun sezónneho ovocia a zeleniny.

hydratácia

Rovnako tak ako strava je aj hydratácia nepostrádateľným pomocníkom v ceste za krásnymi vlasmi. Ak neposkytujeme telu dostatok tekutín, trpia nielen vlasy, ale aj pleť. Dochádza k tomu, že pokožka nie je dostatočne hydratovaná a začne sa vysušovať, a keďže je zdravá pokožka hlavy pre ich rast veľmi dôležitá, mali by sme sa o ňu starať minimálne rovnako s takou starostlivosťou, ako o vlasy samotné.

umývanie

Vlasy vždy umývajte šampónom, ktorý je vhodný pre váš typ vlasov. S tým vám najlepšie poradí váš kaderník. Tiež vždy používajte kondicionér a raz týždenne do starostlivosti o vlasy zaraďte aj hĺbkovo vyživujúce masku.