Kedy lodičky zoštíhľujú a kedy skracujú nohy

Lodičky sú veľmi slušivú obuvou, ktorá z každej ženy urobí elegantnú a šarmantný stvorenia. Je veľa príležitostí kam s lodičkami vyraziť. K bežnému noseniu sú trošku nepohodlné, ale ak pracujete v podnikateľskej sfére, určite sa ich častejšiemu nosenie nevyhnete.

Lodičky by určite mali byť súčasťou každého plesového outfitu. Balerínky sú síce pohodlné, ale mnohým ženám skracujú nohy a deformujú celkový dojem z postavy. Lodičky sú skutočne skvelou alternatívou a treba s nimi na ples počítať a mať ich v botníku.

Však nie sú lodičky ako lodičky. Niekedy nám nohu môžu pohľadovo skrátiť, inokedy nám nohy zoštíhli. Ako to teda je?

Pozor na podpätok

Všetko je to otázkou podpätku. Mnoho žien nosí lodičky s podpätkom, ktorý nemá ani päť centimetrov. Bohužiaľ takto malý podpätok je síce dobrý v tom, že nás tak rýchlo nebolí nohy, ale bohužiaľ nám deformuje nohy. Vďaka tak nízkemu podpätku sa zdá, že naše nohy sú oveľa kratšie, než v skutočnosti sú. Navyše často nám pridávajú na lýtkach i stehnách. Ak teda netúžite mať na pohľad kratšie nohy, je potrebné siahnuť po podpätku, ktorý má viac ako päť centimetrov.

Ideálna výška podpätku je sedem až deväť centimetrov. Zdá sa to možno moc, ale skutočne také lodičky s týmto podpätkom tvorí dokonalú postavu. Nohy sú totiž vypnuté, teda vyzerajú oveľa štíhlejšie než inokedy. Navyše nám takto vysoký podpätok príjemne predlžuje nohy.

Dôležitý je aj tvar lodičky

Mnoho žien siaha po lodičkách, ktoré majú zaoblenú špičku. Bohužiaľ tieto topánky sa už dávno nenosí. Rovnako tak, ako z módy vyšli čierne pánske poltopánky a nahradili ich hnedej, tak z módy odišli lodičky so zaoblenou špičkou a nahradila ju špicatá.